środa, 10 lipca 2019

Apteczne info

Ostatnio media nagłośniły sprawę braku niektórych leków w aptekach. Dzisiaj, 10 lipca 2019, ukazał się komunikat Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie:

W poniedziałek, 15 lipca 2019, Ministerstwo Zdrowia uruchomi Telefoniczną Informację Pacjenta, dostępną pod bezpłatnym numerem 800 190 590. Będzie udzielana informacja o dostępności do leków i o ich zamiennikach.


W połowie maja Wirtualna Kultura usłyszała przypadkowo w poczekalni jednej z przychodni, że w hurtowniach nie ma dwóch leków, które bierze stale. O tych dwóch lekach jest teraz głośno. Tak długo chodziła i dzwoniła aż na początku czerwca dostała "na szczeblu Warszawy" adres mailowy:

brakleku@mz.gov.pl

Oczywiście wysłała mail pod ten adres. Spotkała ją miła niespodzianka. Po tygodniu dostała odpowiedź, że jeden z leków pojawi się w aptekach po 14 czerwca, a drugi na przełomie czerwca i lipca. I jak tu nie kochać internetu!

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. To prawda! Jak tu nie kochać Internetu? Też nie wyobrażam sobie do powrotu do epoki, kiedy go nie było, a doskonale pamiętam te czasy. Jest to niesamowite ułatwienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję ci Krysiu, za tą informacje jest mi bardzo przydatna i na czasie !
  Pozdrawiam urlopowo Basia

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina14 lipca 2019 13:09

  Temat braku leków w aptekach bardzo aktualny. Seniorzy, którzy muszą brać leki na serce, cukrzycę itp. są bardzo zaniepokojeni brakiem dostępności do leków. Dzwonią do aptek, chodzą od apteki do apteki i nie wiedzą co mają począć bez leku, który muszą zażywać codziennie. Twoją informację Krysiu przesłałam do Wszystkich znajomych, którzy są bardzo wdzięczni za tak ważną wiadomość. W imieniu swoim i Wszystkich seniorów bardzo mocno DZIĘKUJEMY! Jesteś WIELKA!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń