poniedziałek, 8 lipca 2019

Teatr w piekarni garnizonowej i inne propozycje

Lato we Wrocławiu. Pomysłowość wrocławskich przewodników nie ma granic. Spacery  dzienne i wieczorne, nowe trasy. Muzycy dwoją się i troją. Koncertują w plenerze, muzeach, kościołach i czasami w salach koncertowych. Murarze budują nowe centra kulturalne, nawet w dawnych piekarniach. Mimo wakacji, liczba spacerowiczów nie maleje - widocznie mamy dużo gości, bo Wrocław jest bardzo atrakcyjny..

Tylko u Wirtualnej Kultury nic nowego - jak zwykle o północy "bloguje". Chciała od nauki i warsztatów odpocząć, a tu nowe propozycje:

  • wykład z warsztatami ze śmiechoterapii, 12 lipca, godz. 12:30 - 13:30, Wrocławskie Centrum Akademickie, Rynek 13, I piętro,  kliknijcie: Śmiechoterapia dla seniorów,
  • wykład prof. Bednarka "W kręgu kultury sarmackiej" w Muzeum Pana Tadeusza 10 lipca, kliknijcie: Wykład Bogusława Bednarka (z powodów technicznych chwilowo nie można wejść na stronę Muzeum, żeby godzinę wykładu sprawdzić).
  • darmowe warsztaty dla seniorów w Muzeum Pana Tadeusza (są zapisy), kliknijcie: Muzealni pasjonaci.
  • wakacyjne darmowe pokazy filmowe w Muzeum Pana Tadeusza, kliknijcie: Pokazy filmowe w Muzeum (wt-pt, godz. 10 i 15).

Jakoś to przeżyje. Dzięki Hali nabrała w sobotę sił. Ze Szczepina dotarła (pieszo!) aż na Bulwar Dunikowskiego, a potem do Rynku i jeszcze dalej. Bierzcie przykład z aktywnych seniorek (kliknijcie na zdjęcia).


Po drodze aktywne seniorki dokonały odkrycia:  mamy we Wrocławiu teatr w dawnej piekarni garnizonowej  przy ulicy ks. Witolda 62-70, a jego opiekunem jest Instytut Grotowskiego:
Afisze o teatrze są w przejściu z Rynku do Domu Literatury (Przejście Garncarskie), kliknijcie: Dom literatury. W budynku dawnej piekarni znajdują się też pracownie plastyczne, powierzchnie biurowe dla startupowców i mieszkania do wynajęcia. Inauguracja przestrzeni teatralnej była 25 kwietnia 2019 spektaklem „The Prisoner” Petera Brooka.

Obie seniorki, zamiast sfotografować nowe centrum sztuki, zrobiły sobie selfie nad Odrą.

Wrocławskie instytucje kulturalne idą "na całość" - nie ma szans na oddech. Trzeba z imprezy na imprezę biec: 
Stowarzyszenia nie zostają w tyle:
  • 14 lipca, godz. 18, Plac Ludzi ze Znakiem P na Ołbinie, sąsiedzka kolacja i premiera przepiśnika ołbińskiego, kliknijcie: Sąsiedzka kolacja, wstęp wolny, zaprasza Żółty Parasol.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz