poniedziałek, 1 lipca 2019

Brak pomyślunku na GDS, IT i MiedziankaFest 2019

Wirtualna Kultura obiecała niektórym czytelnikom bloga, że coś 1 lipca opublikuje, a tu dopadł ją brak pomyślunku. Nie mogła sobie nawet przypomnieć skąd słowo "pomyślunek" zna i co ono naprawdę znaczy. Na szczęście trochę oleju zostało w jej głowie, więc poszła po pomoc do internetu. A internet był rozgrzany do czerwoności, bo własnie na Facebooku przeczytał, że Martyna wędruje gdzieś w górach (czeskich?) przy temperaturze ponad 30 stopni, i odmówił pomocy.

Na nic się zdały zapewnienia Wirtualnej Kultury, że Martynie towarzyszy solenizant, więc załatwi dla niej jakiś lekki zefirek. Internet się upierał, że na lekki zefirek od solenizanta nie można liczyć. Rada, nie rada, Wirtualna Kultura musiała sama szukać w internecie "braku pomyślunku". Tymczasem Google podpowiadał jej dwa miliony synonimów "bez pomyślunku", a dla "braku pomyślunku" nie miał żadnych propozycji, poza jedną: "kompletne zero":

I w ten sposób czas mijał bezproduktywnie, pierwszy lipiec zbliżał się nieubłaganie, a z nim informacja, że Wirtualna Kultura coś o GDSach, Wrocławskich Wolontariuszach IT i MiedziankaFest naplotła w rozmowie z redaktor Małgorzatą Majeran-Kokot w Polskim Radiu Wrocław 29 czerwca 2019:

Na szczęście 29 czerwca dostała z Zamku Książ pilną wiadomość, że widziano w nim tuzin seniorek z Żółtego Parasola. To odblokowało jej pamięć i już wiedziała, co ma pisać!!!

Temat 1. Drugie spotkanie  Grupy Dialogu Społecznego ds. Seniorów będzie 5 lipca, godz. 11-13, Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala konferencyjna nr 210. Temat: Seniorzy w komunikacji zbiorowej we Wrocławiu - spotkanie z prezesem MPK, panem Krzysztofem Balawajderem. Organizatorzy spotkania proszą o potwierdzenie udziału na adres: dominik.golema@um.wroc.pl
Temat 2. Wrocławski Wolontariusz IT. Druga edycja tak jak pierwsza zakończyła się sukcesem. Wirtualna Kultura opowiada o tym z przyjemnością na lewo i na prawo - w Polskim Radio Wrocław też (kliknijcie powyżej na link z rozmową). 

Projekt Wrocławski Wolontariusz IT to niewątpliwy sukces Martyny Wilk i ogromnej grupy wolontariuszy,

Martyno, czekamy na kolejną edycję po wakacjach.

Uwaga. W poniedziałek, 1 lipca 2019, w Klubie Seniora w Radiu Rodzina będzie rozmowa z Martyną Wilk i dwoma wolontariuszami IT. O powstaniu Radiowego Klubu Seniora pisałam na blogu w marcu 2019. Nagrania są archiwizowane:


Temat 3. MiedziankaFest 2019. Trzeci Festiwal MiedziankaFest będzie w dniach 23-25 sierpnia, oczywiście w Miedziance w Rudawach Janowickich koło Janowic Wielkich. Na stronie:
organizatorzy festiwalu napisali:

"Zapraszamy do Miedzianki od 23 do 25 sierpnia.

Hasło tegorocznej edycji to BYŁO-NIE-BYŁO.

BYŁO-NIE-BYŁO, bo to, co najciekawsze, dzieje się dziś na pograniczu gatunków. Ich granice są nieostre i ciągle rysują się na nowo. Podczas tegorocznej edycji MiedziankaFest przyglądamy się tej strefie, w której reportaż przestaje być tylko zapisem faktów, a fikcja przybiera pozory dokumentu. Początkiem naszych rozważań jest miejsce, w którym czytelnik popada w konfuzję i zaczyna się zastanawiać: co jest prawdą, a co zmyśleniem? A potem odkrywa, że w tym jego wahaniu, w tej niepewności tkwi dodatkowa moc literatury.

Szczegółowy program festiwalu ogłosimy w lipcu
."

O wrażeniach z zeszłorocznego festiwalu MiedziankaFest możecie przeczytać na blogu:

Uwaga. Irena ze Szczepina zrobiła zdjęcie maków w Ogrodzie Botanicznym w maju. Pozostałe zdjęcia zrobiła w Świnoujściu. Przepiękne.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Krysi, na brak pomyslunku to ty nie możesz narzekać. Masz głowę nie od parady tylko od dobrych pomysłów. Podziwiam Cię za zaangażowanie i pilność. Nic nie zostawisz na potem zawsze jesteś no bieżąco z ważnymi wydarzeniami. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Basiu, starsi panowie śpiewali: Piosenka jest dobra na wszystko. A my w sierpniu zaśpiewamy: Miedzianka jest dobra na wszystko.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. TAK, tak, zaśpiewamy!!! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń