środa, 17 lipca 2019

Piękno mojego zawodu

"Czy zawsze masz pewność, że trafisz w dźwięk? Nie, na tym polega piękno mojego zawodu". To cytat z pełnometrażowego filmu dokumentalnego, który wejdzie na ekrany naszych kin 2 sierpnia. Na pytanie odpowiedział Luciano Pavarotti bohater filmu. Wirtualna Kultura obejrzała film na seansie przedpremierowym. Film można już teraz obejrzeć w OH Kino w Galerii Arkady Wrocławskie o godz. 12:40 i 20:00, kliknijcie: Oh Kino.

Wirtualna Kultura lubi filmy o sławnych artystach, muzykach:
Za każdym razem przekonuje się, że nic nie wie o prawdziwym życiu artystów. Luciano Pavarotti był dla niej tylko "przepięknym głosem". Reżyser filmu Rono Horward, zdobywca Oscara za "Piękny umysł", pokazał w filmie wielobarwne oblicze legendarnego tenora i całą gamę jego uśmiechów. Przy okazji poznajemy okoliczności pierwszego koncertu trzech tenorów w roku 1990 i historię, jak Pavarotti podstępem skłonił Bono z zespołu U2 do napisania utworu "Miss Sarajewo" na koncert Pavarotti i jego przyjaciele w Modenie.

Film składa się z wielu fragmentów koncertów na żywo na całym świecie, a o Pavarottim opowiadają członkowie jego rodziny i przyjaciele. Reżyser bardzo ciekawie pokazuje, jak rozwijała i zmieniała się kariera tenora i jaki na to mieli wpływ jego menadżerowie. Trzeba przyznać, że mieli fantastyczne pomysły. Koncerty śpiewaka operowego na ogromnych stadionach były nowością. Chińczykom Pavarotti pokazał piękno opery. Charytatywną działalność Pavarottiego kontynuuje fundacja jego imienia.

Oto fragmenty koncertu trzech tenorów w roku 1990:
oraz dwie wersje "Miss Sarajewo" w wykonaniu Bono i Pavarottiego:


Uwaga. Irena ze Szczepina zrobiła zdjęcie w Wojsławicach.

Krystyna- Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. B.ładna składanka słuchałem z dwie godz i prawie gulasz by mi się przypalił.
    Największą wenę to masz w nocy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Irena ze Szczepina21 lipca 2019 13:11

    Czasami tak sobie myślę, jak bardzo brakowałoby nam aktywnym seniorom Twoich Krysiu perfekcyjnie przygotowywanych blogów.Naprawdę, czasami nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo poszerzamy swoją wiedzę na przeróżne tematy dzięki TOBIE.Tym razem Pavarotti! Przepiękny głos!02 sierpnia biegnę do kina. Już nie mogę się doczekać! Może namówię kogoś z klubu seniora "UŚMIECH" i z Żółtego Parasola?

    OdpowiedzUsuń