piątek, 8 listopada 2019

Każdy grać i śpiewać może

Wirtualna Kultura zapomniała, jak jednym palcem można zagrać "wlazł kotek na płotek i mruga". Stąd powstał w jej głowie pomysł, żeby zorganizować warsztaty dla seniorów z gry na byle czym. Skoro "każdy śpiewać może"", to tym bardziej może grać!!! Co Wy na to?

Na razie Wirtualna Kultura może tylko podziwiać, jak inni grają:

Śpiewać też nie może - struny głosowe już nie te. Za to chętnie posłucha innych. 

Niedawno Kazia B., znajoma Wirtualnej Kultura na FB, udostępniła na FB muzyczne wydarzenie "Brasil slums", które będzie w Akademii Muzycznej 13 listopada, godz. 19:00-20:30,  sala 101 D. Wstęp wolny!  Organizatorzy tak zachęcają do udziału w tym koncercie (kliknijcie: Brasil slums - Facebook):

"Brasil slums to projekt deczko ekstrawagancki, ciutkę retromański i coś-niecoś lekkomyślny. Kompozycje o niezdeklarowanym rysie stylistycznym zahaczają o proga, dżezik, gruwa, frytę, a l t e r n a t y w ę, A NAWET klasykę (dyletancko.…).

W parze z gatunkowym eklektyzmem idzie bogate instrumentarium, przez co nie ma w tej muzyce miejsca na monotonię. I choć wydawać by się mogło, że taki projekt musi zabrzmieć niespójnie, to jednak wszystkie utwory niczym rozdziały składają się w jedną opowieść. Zapraszamy na koncert, przekonajcie się sami."

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Krysiu, można nie nadążyć za Tobą...
  Rany Julek, dopiero to, a tu znów co inne i do tego w tylu miejscach w różnych wydaniach, że wow! Ja przyznaję, że ostatnio, trochę się przeniosłam w świat literatury. Właśnie się rozpoczął (4 dni)Festiwal "Poeci Bez Granic" w Polanicy Zdroju. Ciekawa organizacja, międzynarodowy skład gości i tylko ja mam waży termin medyczny i być nie mogę osobiście. Delegaci naszej grupy nagrają najważniejsze fragmenty i zobaczę już kameralnie.
  A wracając na ziemię tzn do Wrocławia, na długi świąteczny weekend było mnóstwa wspaniałych propozycji artystycznych i to takich o najwyższych lotach. Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie, sama zdążyłam uczestniczyć w Koncercie na żywo w s.koncertowej im. Jana Kaczmarka w Polskim Radiu i Telewizji. Było artystycznie i sympatycznie. Super że mamy gdzie się bawić i że coraz więcej osób korzysta z tych wszystkich możliwości. Tobie wielki ukłon i podziękowania, ze pokazujesz te możliwości. Pozdrawiam serdecznie rozbawionych Seniorów - Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, ograniczam swoją aktywność. Może to skutek zmiany czasu - tak szybko robi się ciemno.

   Krystyna

   Usuń
 2. Krysiu..
  Niektóre stworzenia potrzebują całą zimę przespać, aby odpocząć po intensywnym lecie. Może też potrzebujesz małą przerwę? Może weekendowy wyjazd w góry? Może zwyczajne SPA ? Całej zimy nie odpuścimy Tobie kochana, ale trochę relaksu? Zawsze dobrze zadziała. do następnego pogadania - 100 buziaków majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Maju, ograniczenie nie oznacza zaniechania. Dla mnie relaksem jest też kino. Byłam ostatnio na thrillerze. Chyba nie był to trafny wybór - lepszy byłby jakiś film dla dzieci.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie to nie był dobry wybór...
  Kiedy ja się zapędzę w zbyt romantyczne klimaty (w myślach, w mowie i w pisaniu też..), wtedy idę na mocne kino. To mnie sprowadza natychmiast na ziemię i już jest OK. Ale na zmęczenie thriller? Raczej komedia lub dobry (!) kabaret.
  Może gdzieś razem pójdziemy?
  Serdeczności wiele
  Majka

  OdpowiedzUsuń