wtorek, 23 czerwca 2020

Webinary i fakty o koronawirusie

Możecie wierzyć albo nie, ale dopiero z powodu pandemii Wirtualna Kultura musiała się zainteresować słowem "webinarium".  Uważni czytelnicy bloga dobrze wiedzą, że ona nie lubi angielskich słów w języku polskim. Nic więc dziwnego, że zaraz zaczęła szukać polskich synonimów. Już pierwszy "link" (też angielskie słowo) doprowadził ją do Webcomu, który organizuje webinary od roku 2010:
Pokazało się, że słowo "webinarium", które jest znane od roku 1990, jest często błędnie używane i że to nie jest "transmisja online".  Ma też inne wersje: webinar i webcast. Niestety, że te dwie wersje nie znaczą dokładnie tego samego co "webinarium":
Tego już było za wiele na "polską" głowę Wirtualnej Kultury - zbuntowała się i przestała szukać polskich synonimów webinarium. Może Wy to zrobicie?

Zakładając, że webinarium to internetowe seminarium, możemy bez obaw zapisywać się na takie wydarzenia - trzeba mieć tylko jakieś urządzenie z internetem: komputer, lapotop, tablet, smartfon. Skoro czytacie ten wpis, to znaczy, że macie. Zatem możecie się zapisać się na webinarium o koronawirusie, o którym Wirtualną Kulturę poinformowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, lub obejrzeć na Facebooku:

"W najbliższą środę (24 czerwca) w godz. 14.00-15.30 zapraszamy na webinar "Fakty o koronawirusie". Podczas tego spotkania online głos zabiorą eksperci, którymi są naukowcy z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN. Tematyka webinaru będzie oscylować wokół koronawirusa.

Tematy wykładów:
  • dr hab. Marta Kaszowska: „Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 – kiedy możemy się jej spodziewać?”
  • dr Beata Orzechowska: „Diagnostyka COVID-19”,
  • dr hab. Egbert Piasecki: „Pandemia nowego koronawirusa”.
W trakcie spotkania - po wykładach - będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.

Webinar odbędzie się na platformie e-learningowej Akademia Korbank. Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy: http://wke.wroclaw.pl/fakty-o-koronawirusie/

Na Facebooku jest to wydarzenie: https://www.facebook.com/events/730878564335264"

Uwaga. Podawanie adresu mailowego przy zapisach jest konieczne, ponieważ na ten adres będzie przesłane potwierdzenie i link do miejsca, na którym wydarzenie się odbywa. Zamiast imienia i nazwiska można podać inicjały.

Dodatek. Na platformie e-learningowej Akademia Korbank są organizowane bezpłatne zajęcia online dla seniorów. Można o tym przeczytać na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora, Gazety Senior i na blogu "Babie Lato" Stowarzyszenia Pomysł na Życie:
Uwaga. Zdjęcie z tego wpisu będzie na internetowych stronach Muzeum Współczesnego Wrocław, ponieważ Wirtualna Kultura zrobiła je w ramach projektu "Eksperymentalnie".

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz