sobota, 27 czerwca 2020

Odra, rower, ognisko i Jan MiodekWirtualna Kultura roweru nie ma. Nie ma też sił, żeby biec za rowerem jak pies,

Pamięta jednak czasy, gdy piesi witali na trasie peletony uczestników wyścigów kolarskich. Dlatego udała się na przystanek tramwajowy pod mostem millenijny na Osobowicach, żeby pomachać żółtym parasolkom i parasolom, którzy mieli wyruszyć z siedziby stowarzyszenia w sobotę o godz. 10 na ognisko na Osobowicach. Niestety spóźniła się.

Żółty Parasol rozwija szybkości kosmiczne i dotarł do lasku osobowickiego przed czasem. Gdy weszła po schodach na most, dotarł do niej SMS od Lecha ze zdjęciami ogniska. Pozostało jej tylko podziwianie naszej ukochanej Odry i nowego osiedla, które rośnie nad Odrą jak prawdziwki po deszczu. Kliknijcie na miniatury zdjęć.Musi się zapisać na kurs żeglarski, ponieważ podobno w starym porcie ma być przystań jachtowa. Na kurs rowerowy nie pójdzie, bo może ktoś weźmie ją "na ramę".

Gdy wróciła do domu, włączyła komputer i obejrzała profesora Jana Miodka śpiewającego na koncercie w Synagodze pod Białym Bocianem. Niestety nagranie jest dostępnie tylko na Facebooku. Może zaciekawi Was co innego:

Dodatek. Przed chwilą Ania Jurkowską przysłała zdjęcia z dzisiejszej rowerowej wyprawy Żółtego Parasola na Osobowice:
Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. ŻP utworzył GRUPĘ ROWEROWĄ Będzie więcej wycieczek.Chęci są humory dopisuja.LECH

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, podaj link by obejrzeć i posłuchać prof. Jana Miodka śpiewającego na koncercie w Synagodze pod Białym Bocianem. Niestety nagranie jest dostępnie tylko na Facebooku.
  Adam

  OdpowiedzUsuń
 3. Krysiu, szkoda,że przy okazji pobytu w plenerze nie sprzątano swiata, wzorem Zielonych i innych grup, np. Nadodrza. Trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Anonimie, dwa lata temu sprzątałam nad Odrą w ramach Dnia Ziemi, zobacz wpis z 23 kwietnia 2018. Teraz mój kręgosłup do tego nie nadaje się - on młodszy już nie będzie.

   Krystyna

   Usuń