wtorek, 23 czerwca 2020

Lipiec z Dojrzałą Partycypacją

Hurra! Wirtualna Kultura dostała od Ani Jurkowskiej lipcowe plany "Dojrzałej Partycypacji". Jest to dziewięć warsztatów z różnych dziedzin, ale ich wspólnym mianownikiem jest aktywizacja i przygotowanie do udziału w programach miejskich i życiu miasta. 

Zapoznajcie się z programem na lipiec:
 • wtorek 7 lipiec, godz. 10.00-12.00, „Jak znaleźć motywację do działania i przejąć inicjatywę” - warsztaty motywacyjne. Prowadzenie: Anna Ropiecka, trenerka umiejętności społecznych, Fundacja Mayday. Miejsce: Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Wyszyńskiego 75a.
 • środa 8 lipiec, godz 12.00-14.00, „Jak znaleźć motywację do działania i przejąć inicjatywę” - warsztaty motywacyjne. Prowadzenie: Anna Ropiecka, trenerka umiejętności społecznych, Fundacja Mayday. Miejsce: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43, bud. 6.
 • czwartek 9 lipiec, godz. 10.00-12.00, “Senior na czacie - czyli jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z internetu” - warsztaty komputerowe. Prowadzenie: Anna Jurkowska, specjalistka ds. senioralnych i edukacji cyfrowej, Stowarzyszenie Żółty Parasol. Miejsce: Stowarzyszenie Żółty Parasol, ul. Wyszyńskiego 75a.
 • wtorek 14 lipiec, godz. 10.00-12.00, „Jak znaleźć motywację do działania i przejąć inicjatywę”- warsztaty motywacyjne. Prowadzenie: Anna Ropiecka, trenerka umiejętności społecznych, Fundacja Mayday. Miejsce: Wielopokoleniowe Centrum Aktywności, al. Jana Kasprowicza 46.
 • środa 15 lipiec, godz. 16.00-18.00, “Senior na czacie - czyli jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z internetu” - warsztaty komputerowe. Prowadzenie: Ilona Zakowicz: specjalistka ds. senioralnych i edukacji cyfrowej. Miejsce: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43, bud. 6.
 • czwartek 16 lipiec, godz. 10.00-12.00, “Senior na czacie - czyli jak sprawnie i bezpiecznie korzystać z internetu” - warsztaty komputerowe. Prowadzenie: Anna Jurkowska, specjalistka ds. senioralnych i edukacji cyfrowej. Stowarzyszenie Żółty Parasol. Miejsce: Wielopokoleniowe Centrum Aktywności, al. Jana Kasprowicza 46.
 • piątek 17 lipiec, godz. 17.00-19.00, “Plenerowe miejsce sąsiedzkich spotkań - jak to zrobić?” - spacer. Prowadzenie: Krzysztof Ziental, Wydział Partycypacji Społecznej UMW. Miejsce zbiórki zostanie podane w późniejszym terminie.
 • środa 22 lipiec, godz. 10.00-11.30, “Jak wziąć miasto w swoje ręce?” - spotkanie na temat programu Mikrogranty. Prowadzenie: Anna Bieliz, Barbara Lisik - specjalistki ds. projektów z mieszkańcami. Spotkanie online.
 • czwartek 23 lipiec, godz. 10.00-12.00, “Twórcze pisanie, czyli jak myśli przekuć w słowa” - warsztaty literackie. Prowadzenie: Justyna Rudnicka, absolwentka polonistyki i muzykologii, doktorantka Wydziału Filologicznego UWr. Spotkanie online.

Uwaga: Spotkania online będą tłumaczone na język migowy.

Wirtualna Kultura szczególnie poleca:
 • 7 lipca warsztaty psychologiczne, które mogą się też bardzo przydać w życiu codziennym - w sytuacjach, w których czujemy, że nasza motywacja do działania spada. Prowadzi bardzo fajna Ania Ropiecka.
 • 9 lipca warsztaty komputerowe - dla tych z Was, którzy nie czują się jeszcze pewnie na spotkaniach online. W programie obsługa takich programów jak Skype, Google Hangout, Google Meet, Zoom, platformy do webinarów. Oferta szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy do tej pory nie korzystali z zajęć online w Żółtym Parasolu. Prowadzi Ania Jurkowska, nazwana kiedyś przez Wirtualną Kulturę "Anią w niebieskich okularach". To pod jej kierunkiem Wirtualna Kultura trenowała pamięć i kreatywność przez wiele miesięcy, co opisała w felietonie opublikowanym w Gazecie Senior, kliknijcie: Trening pamięci i kreatywnego myślenia. Warto poznać nowoczesne narzędzie informatyczne, bo trzeba być przygotowanym na wszystko - nawet na wrzesień online.
 • 17 lipca “Plenerowe miejsce sąsiedzkich spotkań - jak to zrobić?”. Koniecznie wybierzcie się na ten spacer. Odwiedzimy super przyjazne sąsiedzkie miejsce we Wrocławiu. Prowadzący spacer Krzysztof Ziental jest historykiem sztuki i specjalistą od partycypacji społecznej w Urzędzie Miasta Wrocławia.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz