niedziela, 21 czerwca 2020

Spokoju czy s (z) pokoju?


Są różne sposoby zwracania na siebie uwagi. Jednym z nich jest niezwykły strój, na przykład, trampki w zamieć śnieżną lub czarny garnitur na plaży. Wirtualna Kultura nie dowiedziałaby się, że istnieje Niezależna Manufaktura Taneczna, gdyby nie tytuł: "Sztuka s pokoju". Coś ją tknęło, że to jakiś podstęp i kliknęła na Facebooku na link, a tam przeczytała, co napisała Niezależna Manufaktura Taneczna:

"W cyklu cotygodniowych spotkań na tym kanale zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zajęcia wokalne i ruchowe, na blogu www.panipisze.info pojawią się artykuły i podcasty. Wzbogacimy dodatkowo program artystyczny internetową premierą webinaru, specjalnie stworzoną dla społeczności projektowej. 

Mamy nadzieję, że po zakończeniu pandemii, program zostanie z nami, zacznie żyć własnym życiem, rozwijać się i docierać do potrzebujących w tej właśnie formie, online. "Sztukę s pokoju" traktujemy jak raczkujące dziecko, któremu dopiero stworzymy warunki do rozwoju, rozkwitu i angażowania coraz większej liczby odbiorców. Nie stanie się bytem jednorazowym, który zniknie wraz z pandemią, ale elementem stałym, jednym z filarów działalności NMT."

Musiała jeszcze trochę poszukać w internecie, żeby się upewnić, że NMT to atrakcyjna propozycja dla miłośniczek pilates, zumby, tańca itd z Żółtego Parasola. Projekt "Sztuka s pokoju" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci:

Pierwszy odcinek pojawił się 18 czerwca na kanale YouTube:
Informacje o następnych odcinkach będą na Facebooku Centrum Inicjatyw Artystycznych:
oraz chyba na blogu:
Zatem czas przygotować odpowiedni strój, aby poprawiać kondycję  razem z Niezależną Manufakturą Taneczną, ucząc się przy okazji nowoczesnego tańca i wyrażania emocji.

Wirtualna Kultura dostała od Basi Kieli wszystkie zdjęcia z tego wpisu. Nie wie, co jest powodem Basi radości. Czy Basia tak się cieszy na myśl o wspólnych tanecznych ćwiczeniach z NMT, czy z powodu felietonu Wirtualnej Kultury o udziale Basi w projekcie "Eksperymentalnie". Felieton "Żyj, kochaj i twórz - na przekór koronawirusowi" ukaże się 24 czerwca w lipcowym wydaniu Gazety Senior:
Efekty udziału Basi w projekcie wyraźnie widać - porównajcie dwa pierwsze zdjęcia (kliknijcie).

Wirtualna Kultura chyba wyciągnie matę zza drzwi i postawi obok tablet, żeby podglądać, jak te taneczne ćwiczenia z NMT mają wyglądać, jeszcze raz kliknijcie:  Sztuka s pokoju - YouTube. To jej przypomina inne ćwiczenia, które na blogu już proponowała - tylko jak te wpisy odszukać?
Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

  1. Krysiu, radość przyniosła mi wiadomość o przesyłce kurierskiej (zamówiłam kwiaty i lawendę ) do mojego mini ogrodeczka. Pozdrawiam wszystkich. Basia

    OdpowiedzUsuń
  2. Basiu, bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

    Krystyna

    OdpowiedzUsuń