wtorek, 2 czerwca 2020

Superbohaterki 2019 i kwietne łąki

Wirtualna Kultura ma już zeszyt i notuje w nim różne wirtualne zaproszenia i wydarzenia, które jej zdaniem warto wirtualnie obejrzeć. Bez notatek w zeszycie nie mogła wszystkiego spamiętać.

Przed dwoma godzinami zakończył się jej wirtualny udział, jako obserwatorki, w wirtualnej Gali Superbohaterki 2019 czytelniczek i czytelników "Wysokich Obcasów".

Kandydatek do tytułu superbohaterki roku 2019 było 12, a tytuł dostała Aneta Sulwińska, była dyrektorka szkoły w Błaszczkach, za obronę syna i społeczności LGBT. Nagrodzone zostały też Weronika Nawara, pielęgniarka i autorka książki "W czepku urodzone", i Joanna Pajkowska, żeglarka. Warto podkreślić, że rok 2020 jest Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej.
Kapitan Joanna Pajkowska ma też tytuł Człowieka Roku National Geographic Polska:

Kapituła Superbohaterki przyznała Oldze Tokarczuk tytuł Superbohaterki Dekady. Olga nie mogła wziąć "zdalnego" udziału w Gali, ponieważ pisze książkę. Organizatorzy Gali przypomnieli fragment spotkania  z Olgą Tokarczuk, podczas  którego mówiła o znaczeniu i roli słów:  miłość, uważność i czułość. 


Uwaga. Na zdjęciu nie jest żadna superbohaterka. To Wirtualna Kultura, dawno niewidziana na wrocławskich ulicach - ona dosłownie potraktowała "zostań w domu". Oli udało się zrobić unikalne zdjęcia Wirtualnej Kultury na wrocławskiej kwietnej łące. Pamiętajcie kwietnej łąki nie wolno kosić. To nasz skarb (kliknijcie na kwiatki). Wirtualna Kultura wyszła z domu, żeby kwietne łąki uwiecznić.
Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Krysiu,cieszę się,że widzę Cię chociaż na zdjęciu na tak pięknym tle.Chyba wszyscy jesteśmy spragnieni bliskości innych ludzi. Kwietne łąki to wspaniały pomysł. Ja na swoim ogródku już drugi rok zostawiam miejsca których nie koszę. Z trawy wyglądają koniczyny, stokrotki, bratki, mlecze oraz inne polne roślinki. Pięknie wyglądają też takie łąki na placu Społecznym. Cieszę się na takie projekty. I oby ich było jak najwięcej. Gorąco pozdrawiam Cię Krysiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko, gratuluję własnej kwietnej łąki! Trafiłaś z placem Społecznym. Tam byłam wczoraj.

   Krystyna

   Usuń
 2. Pięknie wyglądają kwietnie łąki...
  Znakomity pomysł, jakoś wcześniej nie słyszałam, ale sama też nie wpadłam na taki pomysł. Pod blokiem mielismy takie super kwietne grządki, ale kiedy kręgosłup dał mocno "w kość" i zaprzestałam dbać to w jedenastopiętrowym bloku nikt się nie zajął zastępstwem (pomimo próśb) i kwietny ogródek umarł śmiercią smutną. Zawsze zwracałam uwagę na ukwiecone miejsca. Teraz będę szukać kwietnych łąk aby oczy nacieszyć i sercu dać wytchnienie.

  Wspaniale wyglądasz Krysiu, pozdrawiam serdecznie.
  Miło Cię widzieć na tym pięknym tle. Zrobiłaś bardzo dobre zdjęcia i za to dziękuję
  Pogodnego świętowania w czwartek i do usłyszenia -
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina26 lipca 2020 12:23

  Wspaniały pomysł - kilka miast postanowiło przygotować specjalne mieszanki łąki kwietnej. Łąka kwietna zapewnia bioróżnorodność, zatrzymuje wodę i pochłania więcej smogu.Na naszym Osiedlu Szczepin są już łąki kwietne na pięknym skwerze Św.Ojca Damiana de Veuster, na "SPARTANIE", na terenach Spółdzielni Mieszkaniowej "Cichy Kącik", przy ul.Legnickiej róg ul.Braniborskiej. Wszystkie te miejsca cieszą nasze oczy i dają radość. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń