wtorek, 16 czerwca 2020

Zwiedzamy Polskę wirtualnie


Wirtualna Kultura nie może ufać swojej pamięci. Ostatnio czas tak bardzo przyspieszył, że to, co było rok temu, naprawdę było trzy lata temu. Ile ona straciła czasu, żeby ustalić, kiedy była ostatni raz w Bydgoszczy! To nie było rok temu, tylko aż trzy lata temu (kliknijcie na zdjęcie):
Wobec tego nie może się chwalić, że Bydgoszcz zna, bo zna ją sprzed trzech lat. Ile tam musiało się zmienić, że Bydgoszcz jako jedyne polskie miasto znalazła się wśród europejskich miast polecanych jako najlepsze cele turystyczne w roku 2020:
Czy pamiętacie, że Wrocław wygrał ten konkurs w roku 2018:

A czy wiecie, jaki sukces Wrocław odniósł dzisiaj? Podpowiem, że to z okazji 30-lecia samorządu w Polsce:
Tak, Wrocław dostał specjalne wyróżnienie: "Miasto Solidarne" w plebiscycie "SuperMiasta", w którym czytelnicy Gazety Wyborczej wybierali inwestycje i zdarzenia, które wywołały największe zmiany w ich miastach w ostatnich 30 latach. Wrocławianie wybrali powódź w roku 1997. Gdańsk został "Miastem Niepokornym", a Rzeszów "Miastem Przemian".

Wirtualna Kultura zna Gdańsk dosyć dobrze. W Rzeszowie była w roku chyba 1973 i nic nie pamięta. Niestety przegapiła tę wycieczkę w zeszłym roku:
I co teraz? Powinna Rzeszów koniecznie zobaczyć, bo bardzo się rozbudował, ma więcej mieszkańców, itd. Tak Rzeszów reklamował jego prezydent, odbierając wyróżnienie wirtualnie - transmisja z uroczystej gali "SuperMiasta" była dzisiaj na Facebooku.

Uwaga. Jeśli korzystacie z Facebooka, to 21 czerwca, godz. 10:30, możecie wziąć udział w wirtualnym spacerze po Kazimierzu w Krakowie:
a 18 czerwca, godz. 20:30, w kolejnym koncercie na dachu we Wrocławiu:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina1 lipca 2020 12:32

    Droga Wirtualna Kulturo! Wspaniała wiadomość, że nasz Wrocław dostał specjalne wyróżnienie "Miasto Solidarne". Mieszkańcy Wrocławia bardzo trafnie wybrali powódź w 1997r. jako najważniejsze zdarzenie w ostatnich 30 latach. Doskonały pomysł to wirtualne zwiedzanie miast w Polsce, a może na świecie? Od dawna wybieram się do Bydgoszczy. Myślę i mam! Dziękujemy za kolejne nowe odkrycie dla czytelników bloga.

    OdpowiedzUsuń