środa, 30 grudnia 2020

Propozycje kulturalno-relaksacyjne onlineWirtualna Kultura woli liczby parzyste od nieparzystych. Dlatego postanowiła napisać jeszcze jeden wpis na blogu, by od liczby 249 tegorocznych wpisów dojść do liczby parzystej 250, która dzieli się też przez 5, 10, 25, 50. Sukces matematyczny! 

Trudno przewidzieć, czy polskie znakomite teatry wytrzymają konkurencję darmowej telewizji, proponując spektakle online za "niewielką opłatą", 20-40 zł. Jak myślicie? 

Są też darmowe spektakle. Wirtualna Kultura wybrała klasykę:

  • Teatr Dramatyczny m. Warszawy, "Poskromienie złośnicy", William Shakespeare, reż. Krzysztof Warlikowski; aktorzy Danuta Stenka, Adam Ferency, dostęp bezpłatny do 18 stycznia 2021, kliknijcie: Poskromnienie złośnicy,
  • Teatr Polonia, "Pan Jowialski", Aleksander Fredro, reż. Anna Polony, Józef Opalski; aktorzy Krystyna Janda, Marian Opania. Wojciech Malajkat, dostęp bezpłatny, kliknijcie: Pan Jowialski 
oraz coś bardziej awangardowego:
  • TVP, rok 2010, od lat 16, "Wymazywanie 1/4", reż. Krystian Lupa, dostęp bezpłatny, kliknijcie: Wymazywanie (Ninateka).


Przed spektaklami warto się zdecydować na relaks progresywny metodą Jacobsona:
Aby skorzystać z treningu Jacobsona, trzeba wiedzieć, gdzie się kończy szyja i zaczyna kark; odróżniać bicepsy od tricepsów; umieć wciągać i wypychać brzuch, no i rzecz najważniejsza nauczyć się na pamięć: jestem spokojny i zrelaksowany - to się powtarza w myślach wielokrotnie w trakcie treningu - oraz liczyć do 10. Metoda Jacobsona, zdaniem Wirtualnej Kultury, jest prostsza od metody Schultza, która wymaga m.in. odróżniania ciepłej nogi od ciężkiej. 


Wirtualna Kultura ma nadzieję, że nie zapomnieliście o jej poprzednich propozycjach:
w tym o koncercie noworocznym naszej Opery i Domówce życia:
  • 31 grudnia i 1 stycznia będzie koncert "Sylwester z Operą Wrocławską" na kanale YouTube Opery Wrocławskiej, kliknijcie: Opera Wrocławska - kanał YouTube,
  • Sylwester we Wrocławiu na Domówce. Spotkamy się online w kilkunastu pomieszczeniach Sky Tower. Każdy spędzający ten czas we własnym domu będzie mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania. Będą z nami wrocławscy artyści, dużo muzyki, konkursy z nagrodami. kliknijcie: Domówka oraz tutaj: Sylwester życia na Facebooku
Do tych propozycji online trzeba koniecznie dodać darmowy koncert noworoczny z Wiednia na Facebooku na żywo w Nowy Rok 2021, początek godz. 11:15 (część 1), godz. 12:00 (część 2):
Wydarzenie na żywo transmitować będzie TVP Kultura od godziny 11:15. Retransmisję będzie można obejrzeć w TVP2 o godzinie 12:00 wstęp, a o 12:15 retransmisja z koncertu. Powtórka w TVP2 jeszcze tego samego dnia  o godzinie 23:45.

Uwaga. Zdjęcia zrobione w Boże Narodzenie w Oleśnicy przysłała Jola. Tak wygląda polska zima 2020.
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Irena ze Szczepina30 grudnia 2020 15:43

    Nasza Kochana Wirtualna Kulturo! Jak zawsze - wszystkie propozycje online i wydarzenia na żywo, Sylwester z Operą Wrocławską, koncert noworoczny z Wiednia na który czekamy z utęsknieniem przez cały rok i wiele innych propozycji podane na talerzu. Dziękuję bardzo.

    OdpowiedzUsuń