czwartek, 11 listopada 2021

Darmowe warsztaty artystyczne na Borku dla seniorów

Tym razem Wirtualna Kultura dostała list z propozycją darmowego cyklu warsztatów dla seniorów, którzy chętnie poznają Borek "od podwórka", a potem co nieco namalują i opiszą. Jest to projekt finansowany przez Mikro Granty, czyli Strefę Kultury Wrocław:

Wirtualna Kultura Wrocław "od podwórka" odkryła już dawno temu i niestety bezskutecznie zachęcała seniorów do uwieczniania wrocławskich podwórek na zdjęciach. Inspiracją dla niej był Filip Springer, fotograf i pisarz oraz jeden z twórców Festiwalu MiedziankaFest.
W projekcie "Podwórko. Warsztaty twórcze dla seniorów"  może wziąć udział każdy - nie trzeba być artystą! Na kreatywnej ścieżce uczestnikom i uczestniczkom będą towarzyszyć członkowie grupy artystycznej "Zbiór Pusty", studentki i studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Rady Osiedla Borek przy ul. Powstańców Śląskich 210-218 w dniach:

15, 18, 22 i 25 listopada 2021 (poniedziałki i czwartki), w godzinach: 12:00-15:00

Dokładny plan warsztatów:
  • Dzień pierwszy (15.11) - To czas na zapoznanie się Uczestników, wspólnie porozmawiamy o podwórkach z Państwa wspomnień. Odbędzie się także krótki wykład na temat technik malarskich i historii sztuki
  • Dzień drugi (16.11) - Wspólnie zastanowimy się jak wygląda proces tworzenia obrazu, zrobimy mapy myśli, dokładnie omówimy technikę akrylową i wykonamy za jej pomocą obrazy na płótnie odnoszące się do rozmów przeprowadzonych pierwszego dnia
  • Dzień trzeci (22.11) - Tego dnia udamy się na wspólny spacer po osiedlu i spróbujemy spojrzeć na nasze otoczenie z perspektywy źródła inspiracji malarskiej. Na podstawie tego, co zaobserwowaliśmy podczas spaceru wykonamy obrazy (będzie to tzw. plener pamięciowy)
  • Dzień czwarty (25.11) - Wspólnie narysujemy autoportrety i wykonamy książeczkę złożoną z rysunków, zdjęć i tekstów spisanych podczas warsztatów.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 13 listopada pod adresem podworko.warsztaty@gmail.com lub pod numerem tel. 728 881 859. Regulamin uczestnictwa:

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz