poniedziałek, 22 listopada 2021

Radosna wiadomość


Wirtualna Kultura, dotychczasowa wolontariuszka Stowarzyszenia Żółty Parasol podskakuje z radości. Od dzisiaj ma "żółty parasol" i "partnerów". Wynika to z poniższego maila, który przed chwilą dostała od Zarządu Stowarzyszenia Żółty Parasol i Partnerzy:

Szanowni Współpracownicy i Przyjaciele!

Z radością informujemy, że od dziś nasze Stowarzyszenie ma nową nazwę!

Nie jesteśmy już tą samą organizacją, która powstała w roku 2008, rozwijamy się i wyznaczamy sobie nowe cele. W zeszłym roku zmieniliśmy nasz statut, wpisując w niego nową misję, którą jest wspieranie społeczności i wspólnot lokalnych oraz kształtowanie postaw obywatelskich i pobudzanie aktywności społecznej. Działamy w oparciu o kluczowe dla nas wartości jakimi są: dobro wspólne, solidarność społeczna, różnorodność i innowacyjność.

Od jakiegoś czasu mocno czujemy, że charakter naszej działalności nie zależy wyłącznie od nas, ale jest współtworzony przez nasze otoczenie. Dlatego od dziś nazywamy się już Żółty Parasol i Partnerzy. Witamy tym samym w gronie tytułowych Partnerów – czujcie się z nami jeszcze bardziej u siebie!

Radość Wirtualnej Kultury spotęgował list, który otrzymali na WhatsAppie członkowie Klubu Seniora. W liście w związku ze zmianą nazwy stowarzyszenia napisano m.in.:

"Chcemy tym samym uhonorować wszystkich, którzy wraz z nami współtworzą parasolową społeczność."


Wirtualna Kultura właściwie nie jest tym wszystkim zaskoczona. Można było się tego spodziewać po wysłuchaniu wystąpienia Asi Wareckiej na 5. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, w którym podkreślała rolę partnerstwa lokalnego i współtworzenia,
 Krystyna - Wirtualna Kultura 

5 komentarzy:

 1. Wirtualna Kulturo jesteś zadowolona bo przyczyniłaś się do tego sukcesu. Przez swoją codzienną mozolną prace pisząc blogi i uczestnicząc w wszelkiego rodzaju wykładach
  i spotkaniach różnotematycznych. Wilki szacun !!ode mnie Baca

  OdpowiedzUsuń
 2. IrenazeSzczepina22 listopada 2021 22:58

  Oczywista oczywistość, że nasza Droga Wirtualna Kultura - pracowita blogerka przyczyniła się bardzo do tego sukcesu. Krystyna - wspaniała Wolontariuszka przez wiele lat współtworzyła parasolową społeczność. Gratuluję i biję brawo na stojąco.Kłaniam się i przesyłam serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyjaśnienie. Wpis jest o rozwoju Stowarzyszenia Żółty Parasol w ciągu kilkunastu lat, a nie o kilku latach działalności Wirtualnej Kultury.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. To my jesteśmy teraz ZPiP? ❤️😄

  OdpowiedzUsuń