środa, 10 listopada 2021

Piąty Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

Na Facebooku można znaleźć niżej podane informacje o 5. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, czyli NGO. Warto przeczytać, co jest priorytetem ich działań i celem wyzwań, o czym będą dyskutować. 

Wirtualna Kultura brała udział w pierwszym, drugim i trzecim kongresie:

W tym roku Kongres odbędzie się 19 listopada w tym samym miejscu, jak poprzednie, czyli na terenie Centrum Sektor 3 -TRATWA - Skatepark przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu. 

Bardzo ważnym punktem Kongresu będzie wykład Edwina Bendyka, Prezesa Zarządu Fundacji Stefana Batorego, laureata wielu nagród, w tym nagrody Planety Lema 2021 i nagrody im. Hugona Steinhausa 2004, autora wielu książek - jedna z nich była nominowana do Literackiej Nagrody NIKE,

Bardzo ciekawie zapowiada się cykl spotkań Grup Branżowych NGO: cyberprzemoc wśród młodzieży i dzieci, ochrona przyrody w mieście, sport masowy, konsultacje społeczne, itd.


Zaproszenie na 5. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

Zapraszamy na 5. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych!

👉 Widzimy się już 19 listopada 2021 roku w kompleksie Centrum Sektor 3 -TRATWA-Skatepark przy ul. Legnickiej 65 we Wrocławiu.
👉 Zapraszamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej 👇
https://forms.gle/2XPpiY1bV6Egs12SA
👉 Program wydarzenia:
9.00 - 10.00 Śniadanie Pozarządowe (każdy coś przygotowuje i częstuje)
10.00 - 10.30 Otwarcie Kongresu; wystąpienie Jacka Sutryka - Prezydenta Miasta Wrocławia
10.30 - 11.15 Wykład inauguracyjny - na kanwie książki "W Polsce, czyli wszędzie" - Edwin Bendyk, Prezes Zarządu Fundacji Stefana Batorego, dziennikarz, publicysta, futurysta.
11.15 - 12.00 Panel dyskusyjny - Gmina Wrocław i NGO wobec wyzwań teraźniejszości i przyszłości

12.00 - 13.30 I set spotkań tematycznych proponowanych przez organizacje i Grupy Branżowe NGO:
1. "Jak skutecznie zapobiegać i przeciwdziałać cyberprzemocy?" cz. 1 - otwarte spotkanie GB NGO ds. dzieci i młodzieży.
2. "Ochrona przyrody w mieście - dobre praktyki" + utworzenie GB NGO ds. Przyrody i Klimatu - Koalicja Wrocławska Ochrona Klimatu.
3. "Rekreacja i sport powszechny - priorytetem we Wrocławiu?" + utworzenie GB NGO ds. rekreacji i sportu powszechnego - Stowarzyszenie Menedżerów Sportu.
4. "Win - Win! Współpraca NGO z firmami odpowiedzialnymi społecznie" - otwarte spotkanie GB ds. ekonomii społecznej.
5. Współdzielenie zasobów w kulturze - otwarte spotkanie tematyczne GB Grupa Kultura Wrocław

13.30 - 14.30 Obiad

14.30 - 16.00 II set spotkań tematycznych proponowanych przez organizacje i Grupy Branżowe:
1. "Jak skutecznie zapobiegać i przeciwdziałać cyberprzemocy?" cz. 2 - otwarte spotkanie GB NGO ds. dzieci i młodzieży.
2. "Sieć poMOCY - po co NGO sięgają po środki UE i dlaczego niektóre tego nie robią?" + utworzenie GB NGO ds. współpracy międzynarodowej - Fundacja Umbrella.
3. "Konsultacje społeczne, partycypacja, współtworzenie" - Fundacja Aktywny Senior, Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich, Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.
4. "Jak ocalić nasze człowieczeństwo? Kryzys humanitarny na granicy PL-BLR" - Stowarzyszenie TRATWA, Fundacja Peryferie.
5. Dostępność jest już obowiązkiem i dla kogo. - otwarte spotkanie Grupy branżowej ds. osób z niepełnosprawnościami i dostępności.
16.00 - 16.30 Podsumowanie plenarne - przedstawienie dorobku spotkań tematycznych organizacji i Grup Branżowych (po 3 minuty).
16.30 - 17.00 Zakończenie Kongresu i wspólne zasadzenie Drzewa Europy.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
17.00 - 18.00 Przedstawienie teatralne w Skateparku (Teatr Trono z Boliwii). Spektakl dotyczy migracji. Po spektaklu debata współorganizowana przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu dot. praw dzieci doświadczających migracji (w przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka).
18.00 - 21.00 Smaki Współpracy (składkowo: grill, własne potrawy, nalewki itp.) i Strefa Chilloutu - próba otwarta Lecha Janerki.

Wydarzenie jest dofinansowane przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Ciekawa propozycja i dobra oferta tematyczna...
    Ja ze względów zdrowotnych być nie mogę, ale mam nadzieję że ktoś z zacnego grona Was Kochani będzie i napisze nam potem co się ważnego wydarzyło i co z debat ciekawego wynika? Krystyno? Mam nadzieje (?), bo Ty zrobisz to dla nas najlepiej na świecie.
    Majka

    OdpowiedzUsuń