wtorek, 23 listopada 2021

Trochę wieści o kulturze: Babskie Granie, Poranek seniora, Jakub Orliński

Wirtualna Kultura ostatnio na blogu skupiała uwagę na organizacjach pozarządowych i trochę "kulturę" zaniedbała. Na szczęście na Facebooku ma znajomych, którzy stale zwracają jej uwagę na wydarzenia kulturalne, klikając na "zainteresowany". Oto kilka przykładów.

Sylwia interesuje się "Babskim Graniem" - koncertem charytatywnym, który będzie w poniedziałek 20 grudnia 2021 o godzinie 19 w Teatrze Muzycznym Capitol (informacje są podawane na bieżąco na Facebooku). 

Tego wydarzenia organizowanego przez "babskie" organizacje nie można przegapić. Organizatorki tak o wydarzeniu piszą na Facebooku:

"Idea: Cały dochód z imprezy, czyli każda Wasza złotówka zasila konto Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, które zajmuje się specjalistyczną pomocą dla osób doświadczających przemocy w domu, pracy, czy przestrzeni publicznej! Kobiety grają dla Kobiet! Koncertowi również co roku towarzyszy AUKCJA darów od Artystek i Artystów. 💙

Babskie Granie gra od 2018 roku dzięki pracy Aktywistek związanych z Wrocławskim Strajkiem Kobiet - inicjatorek wydarzenia, Dolnośląskim Kongresem Kobiet, Soroptimist Wrocław, CPK Wrocław, Karoliny Micuły oraz wszystkich występujących na scenie Artystek i Aktywistek!
Od 2019 roku jest wspierane przez Gminę Wrocław
."

Wirtualna Kultura była z Basią na Babskim Graniu w roku 2019 i o niezapomnianych wrażeniach pisała na blogu
oraz w Gazecie Senior (kliknijcie): Babskie granie


Irenka z UTW Cafe pamięta o wrocławskich ludziach kultury:
Irenka zwróciła też uwagę Wirtualnej Kultury na "Poranek dla seniora" organizowany na Facebooku przez InstytutR i księgarnię Wrzenie Świata. Najbliższe spotkanie będzie w czwartek, 25 listopada 2021, o godzinie 11. Tym razem książki do czytania będzie polecał seniorom Filip Springer. Tydzień temu zrobił to Mariusz Szczygieł,
Tym wydarzeniem jest też zainteresowana Ela z Nadodrza i Ilona.

A na koniec coś trochę spóźnionego od Wirtualnej Kultury. Kontratenor Jakub Józef Orliński debiutuje 23 listopada 2021, czyli dzisiaj, w Metropolitan Opera. To wydarzenie ma być transmitowane w kinie  Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 
Wirtualna Kultura już się zachwycała Jakubem:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: