niedziela, 7 listopada 2021

Dobrostan seniorów

Hasło "dobrostan" pojawia się w nazwie projektu realizowanego przez Fundację Inicjatyw Psychologicznych:

Na internetowych stronach encyklopedii PWN można przeczytać następujący opis hasła "dobrostan"(kliknijcie: Encyklopedia PWN - dobrostan):

dobrostan, psychol. subiektywnie postrzegane przez osobę poczucie szczęścia, pomyślności, zadowolenie ze stanu życia

Pomysł na projekt "Dobrostan, czyli stan wart zachodu" jest przestawiony na stronach Fundacji Inicjatyw Psychologicznych:

Dobrostan…” to koncepcja, która zrodziła się podczas pandemii COVID-19. Jedną z tych grup społecznych, która najdotkliwiej odczuła jej skutki, są seniorzy i to właśnie do nich kierujemy przygotowane przez specjalistów i wolontariuszy materiały. To 12 nagrań oscylujących wokół 6 zagadnień tematycznych, dotyczących szeroko pojętego dobrostanu psychicznego. (...)

Dzięki naszemu projektowi chcemy realnie wpłynąć na dobrostan psychiczny seniorów – stawiamy sobie za cel próbę zminimalizowania negatywnych skutków izolacji spowodowanej pandemią, a także zapobiegania nasilaniu się stanów depresyjnych i lękowych w przyszłości. Zdając sobie sprawę z potrzeb seniorów dotyczących radzenia sobie z trudnymi emocjami, myślami czy sytuacjami – chcemy w efektywny i kompleksowy sposób dostarczyć informacji na temat podstawowych pojęć, jak i również przydatnych technik i ćwicze
ń."

Z tego opisu wynika, że projekt jest adresowany przede wszystkim do seniorów, którzy najbardziej odczuli skutki izolacji z powodu pandemii COVID-19. Na YouTube i na stronach Fundacji są już dostępne pierwsze z zapowiedzianych 12 nagrań. Oto niektóre z nich:
Więcej nagrań znajdziecie na Facebooku Fundacji.


Wirtualna Kultura ma szczęście, bo już wie co nie co z psychologii po wykładach Bogny Bartosz, które wysłuchała w ramach projektu CUD:
Dzięki wyżej wspomnianym nagraniom utrwali i rozszerzy swoją wiedzę. Wy też możecie to zrobić.


Dodatek. Kliknijcie na miniatury zdjęć, które Basia ze Swojczyc zrobiła teraz na wycieczce w Łodzi.  Tych z Was, którzy nie znacie Łodzi, może zainteresują wrażenia Wirtualnej Kultury też z wycieczki do Łodzi, ale w roku 2016. 
Obie wycieczki pozytywnie wpłynęły na dobrostan seniorek. Warto brać z nich przykład.

Krystyna - Wirtualna Kultura


2 komentarze: