sobota, 6 listopada 2021

Świąteczne targi robótek ręcznych

Wirtualna Kultura dzisiaj nagle uświadomiła sobie, że przestała mówić i pisać o "robótkach ręcznych". Za to pisze o "rękodziele". Sama nie wie dlaczego. Może dlatego, że teraz królują "warsztaty rękodzieła", a nie "zajęcia (kursy) z robótek ręcznych". Straciła pół godziny, sprawdzając, czy na blogu użyła kiedyś słowa "zajęcia". TAK, użyła pisząc w marcu 2019 o grupie malarek w Żółtym Parasolu:

Łezka kręci się w oku, gdy przypomni sobie, czym zajmowała się w szkolnej świetlicy w latach pięćdziesiątych. Ona haftowała i nawet robiła na drutach szaliki oraz rękawiczki z jednym palcem. Nic z tych umiejętności jej nie zostało, co potwierdza ten wpis:


Rękodzieło to mocna strona wielu seniorek. W dawnym Stowarzyszeniu Popowiczanie działała sekcja "Zręczne Babki",
Małgosia Tomaszewska z dawnego Stowarzyszenia Popowiczanie działa teraz w DSAP, które oferuje swoje "produkty" na Bulwarze Dunikowskiego. Możecie tam spotkać Małgosię:
W roku 2019 Fundacja Umbrella, która kieruje Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65zorganizowała targi:
Małgosia miała na nich swoje stoisko - Wirtualna Kultura zrobiła wtedy zdjęcie Małgosi.

W tym roku to Przedmieście Oławskie, a dokładnie mówiąc Przed.Pokój H13, organizuje Świąteczne Targi Rękodzieła w niedzielę 12 grudnia 2021 w godzinach 11-16:
Udział i stoisko dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego są bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do 30 listopada 2021:
  • formularz zgłoszenia, kliknijcie: 
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=n4Fi99znBECg4qN8nB-JjrkA8oEwP59LoL1xEzISkjlUMkdLWTNCOFQ5QUVGNTZMWUZSTFAyVlc2TC4u


Organizatorzy targów zapraszają do udziału i zakupu upominków dla bliskich. Jakiego rodzaju rzeczy możecie wystawić na targach?

🔹 ozdoby świąteczne
🔹 kartki okolicznościowe
🔹 świece zapachowe
🔹 ręcznie szyte ubrania, dodatki
🔹 rękodzieło szydełkowe
🔹 czapki, szaliki robione na drutach
🔹 biżuterię
🔹 zabawki wykonane w duchu zero waste
🔹 makramy, lasy w słoikach
🔹 i inne...
Ważne by rzeczy były zrobione przez Was!

Operatorem przestrzeni Przed.Pokój H13 przy ulicy Hercena na Przedmieściu Oławskim jest Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem,
Wirtualna Kultura poznała urocze przedstawicielki TuRazem w marcu 2020:
To wtedy zrobiła im zdjęcie (kliknijcie na pierwsze zdjęcie).

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze: