piątek, 6 września 2019

Wirtualna Kultura w poszukiwaniu słomkowego kapelusza


Wirtualna Kultura wybrała się dzisiaj na Nowy Targ w poszukiwaniu słomkowego kapelusza, w którym paradowała z Jasią po ulicy Świdnickiej pięć lat temu. Kapelusza nie znalazła, ale za to spotkała wielu przyjaciół (dwie Basie, dwie Marysie, Andrzeja i Jurka) i z przyjemnością zrobiła im zdjęcia.

Zrobiła też zdjęcia Ilonie Zakowicz z Przestrzeni Trzeciego Wieku (rzeczniczce seniorów i opiekunów ) i Robertowi Pawliszko (Dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora) na Nowym Targu, oraz Marii Zawartko, byłej przewodniczącej Wrocławskiej Rady Seniorów, na Rynku. Szukajcie ich na zdjęciach.

Poznała też tegoroczną Królową Wiesławę  i Króla Jacka. Para Królewska będzie panować we Wrocławiu przez cały miesiąc. Niestety na stronach Wrocławskiego Centrum Seniora nie ujawniono kim jest Para Królewska. Oto relacja ze stron WCS:
Wirtualna Kultura zamiast słomkowego kapelusza znalazła Asię Warecką, jedną z pięciu nowych Przyjaciół Seniora. Sam Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył jej statuetkę. Asiu, brawo! Cały "Żółty Parasol" ma powód do dumy!  Oto relacja ze strony WCS:


To wszystko wydarzyło się dzisiaj z okazji inauguracji Dni Seniora. Więcej zdjęć będzie wkrótce w galerii na blogu. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursów na projekt krasnala seniorka i hymn Dni Seniora: Dni Seniora mają bardzo bogaty program:
Uwaga. Poszukiwany kapelusz jest poniżej na głowie Wirtualnej Kultury-Popowiczanki. Zdjęcie zrobiono na Marszu Kapeluszy w roku 2014. Jaka ona wtedy była młodziutka!


Przypomnienie. Tak było rok temu na marszu kapeluszy, kliknijcie: Kapelusz Basi.

Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Wirtualna Kulturo - Wszędobylska Pani!
  Fajnie, że jesteś wszędzie, wszystko widzisz, o wszystkim piszesz... Jedna z "kapelusznic" dziękuje Ci dziś tą drogą za Twoją pracę... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Kapelusznico, musimy się poznać. We wczesnej młodości kupowałam kapelusze. Teraz mam tylko berety.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Droga pani wirtualna Krystyno,na takie imprezy warto chodzić.można spotkać wielu znajomych i nawiązać nowe znajomości.Tylko z tym prorokowaniem na króla to lekka przesada.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w prowadzenia blogu.Baca

  OdpowiedzUsuń
 4. Drogi Anonimie, może za rok króla trzeba będzie losować?

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Krysiu - nie jakiejś tam organizacji od sportu tylko GRUPA REKREACYJNO - SPORTOWA przy Wrocławskim Centrum Seniora. Twójn wpis jest taki lekcewarzący. Jak czegoś sie nie wie do końca to albo sie dowiedzieć albo wogóle nie pisać. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwaga. Na oficjalnych stronach Wrocławskiego Centrum Seniora nie podano kim jest Para Królewska. Dlatego w treści wpisu pominęłam teraz niepełną o nich informację. Dodałam linki do szczegółowych relacji ze stron WCS m.in. o konkursach i Przyjaciołach Seniorów.

   Krystyna

   Usuń