sobota, 8 października 2022

Wirtualna Kultura ma siłę i mocWirtualna Kultura na XIV Kongresie Kobiet we Wrocławiu w sobotę, 8 października 2022,

 • przekonała się, że ma siłę i moc - udało się jej trzymać ramki przez 5 sekund! (zobaczcie zdjęcia poniżej),
 • zapisała się w rejestracji u Eli na niedzielne warsztaty w ramach Kongresu - Ela zjawiła się w Hali Stulecia już o ósmej rano! 
 • wysłuchała wystąpienia Olgi Tokarczuk (z Portugalii) i Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka (na miejscu) na powitanie uczestniczek Kongresu - Wirtualna Kultura nie pamięta, czy Prezydent powitał też panów,   
 • zobaczyła na "żywo" wiele kobiet znanych jej z prasy i ekranu telewizora, w tym wysłuchała wystąpienia m.in. Henryki Bochniarz, Agnieszki Holland, Moniki Płatek i Magdaleny Środy z "gabinetu cieni Kongresu Kobiet",
 • poznała nowe działaczki na rzecz kobiet, m.in. z pierwszego we Wrocławiu Klubu Soroptimist - dostała od nich "przemocometr (kliknijcie na drugie zdjęcie), kliknijcie: Soroptimist we Wrocławiu
 • kupiła po promocyjnej cenie książkę Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej "Jak się starzeć bez godności", kliknijcie: Jak się zestarzeć,
 • spotkała Sylwię, Jolę i Kasię (kliknijcie na zdjęcie pierwsze) - to Sylwia już na wiosnę poinformowała Wirtualną Kulturę, że tym razem Kongres będzie we Wrocławiu,
 • oprócz paneli w głównej hali, wysłuchała trzech popołudniowych paneli w Centrum Kongresowym, 
 • więcej zobaczcie w programie Kongresu Kobiet, kliknijcie: Program Kongresu
 • zobaczcie relację, kliknijcie: Kongres Kobiet Wrocław 2022.

Nie była na porannej rozgrzewce o godz. 9tej (pod kierunkiem Marioli Bojarskiej-Ferenc) i na żadnym warsztacie. "Odpuściła" też koncert Mery Spolsky i multimedialny pokaz fontanny, no bo ile godzin może wytrzymać "na siedząco" seniorka 75+?

Kongres toczył się też na korytarzach Hali Stulecia (świetne miejsce do rozmów), gdzie rozlokowano dużo stoisk różnych organizacji, a panele równoległe były w Centrum Kongresowym - w sobotę było ich około 30 - dziesięć równoległych "centrów tematycznych".


Wirtualna Kultura wybrała trzy spotkania w ramach Centrum tematycznego: "Nasze ciało, nasze życie", na których  dyskutowano o ważnych dla kobiet sprawach - a pretekstem były  trzy książki:
 Prawie cztery godziny bardzo ciekawych wrażeń! Każda z autorek była inna. Do tego świetnie dobrane "panelistki" - na przykład, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Katarzyna Kasia i  Kazimiera Szczuka. Największym dla niej zaskoczeniem była Agnieszka Szpila, o której niedawno czytała w Wysokich Obcasach (to ta w spódnicy w kratkę).

Jutro (niedziela, 9 października 2022) ciąg dalszy Kongresu Kobiet. Może się zarejestrujecie?

Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Bravo za udzial! Klania sie paryzanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wiadomości...
  A Twoją Krysiu Siłę i Moc my dostrzegamy bez tych tam ramek.
  Gratulacje serdeczne i podziękowania za ciekawą relację.
  Majka

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś mi się tu nie zgadza. Wiemy ze Wirtualna Kultura ma niesamowita wręcz ilość energii. Zgodnie z prawami fizyki, ilość energii to MOC pomnożona przez CZAS. Jeżeli Wirtualna Kultura mogla utrzymac ramki tylko przez 5 sekund to by znaczyło że ma mala ilosc energii. Wygląda więc ze, z powodu skromności, Wirtualna Kultura zaniżyła ilość czasu kiedy trzymała ramki. :-)
  Coś tez sie nie zgadza z tym pozdrowieniem przez Sutryka mężczyzn. Probowalem sie zapisac na Kongres Kobiet ale mi sie nie udało, bo wszystkie formularze online były tylko dla kobiet (tzn. wszystko w rodzaju żeńskim). Wygląda więc ze Sutryk 'lał wodę' tak samo jak politycy w serialu Netlix "Wielka Woda". :-)

  Inżynier elektronik i dyskryminowany mężczyzna :-)
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbyszku, podziwiam Twoje poczucie humoru i wiedzę z fizyki. Znam kogoś, kto uważa, że nie ma jednej "prawdy" - każdy ma swoją "prawdę".

  Faktycznie nie pamiętam, jak dokładnie brzmiały powitania na Kongresie,
  Ramek nie mogłam trzymać dłużej, bo była do nich kolejka, a przerwa kończyła się.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z punktu widzenia fizyki Wirtualna Kultura ma absolutnie racje, ze "kazdy ma swoja prawde".
   Zgodnie z mechanika kwantowa, stan (położenie , polaryzacja) każdej cząsteczki elementarnej jest znany dopiero w momencie obserwowania danej cząsteczki. Dwoje różnych obserwatorów mogą postrzegać każdą cząsteczkę w inny sposób. Dlatego Stephen Hawking wyjaśnił ze wszechświat (składający sie z cząsteczek) wygląda inaczej dla każdego obserwatora. Czyli każdy człowiek postrzega swój własny wszechświat.
   Zbyszek B.

   Usuń
  2. Zbyszku, "świat kwantowy" nie jest mi znany. Muszę uzupełnić tę lukę. Tylko kiedy?
   Krystyna

   Usuń