sobota, 15 października 2022

Finału SADu, czyli jak można wspierać samorozwój, aktywizację i dobrostan seniorów

Wirtualna Kultura zna osobiście Bognę Bartosz, Marię Straś-Romanowską i Ilonę Zakowicz. Brała udział w warsztatach prowadzonych przez Bognę i Ilonę oraz w innych wydarzeniach z ich udziałem. Słuchała wykładów Marii.

Teraz pojawia się kolejna okazja na spotkanie (kliknijcie na "grafikę" na końcu wpisu).

 • 24 października 2022 w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5) o godzinie 11:00 rozpocznie się konferencja podsumowująca projekt SAD - samorozwój, aktywizacja, dobrostan - i potrwa do godziny 14:30 (rejestracja zacznie się o godzinie 10:30). 

Wydarzenie skierowane jest do specjalistów, edukatorów i osób pracujących z seniorami, a także wszystkich zainteresowanych edukacją i aktywizacją osób 60+, czyli do nas seniorów też - przecież powinniśmy wiedzieć, co dla nas "szykują".

Udział w konferencji jest nieodpłatny, wymaga wcześniejszego zgłoszenia udziału poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://tiny.cc/sadrejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt SAD, finansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, realizowany był od maja do października 2022 r. W trakcie jego realizacji 
 • opracowano autorski program warsztatów rozwojowych skierowanych do seniorów,
 • przeprowadzono 12 spotkań z seniorami w 3 różnych placówkach, 
 • dokonano pilotażu i ewaluacji programu, 
 • opracowano NARZĘDZIOWNIK Poradnik dla edukatorów osób starszych.

Podczas konferencji 
 • poznamy założenia i cele projektu, wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań, a także opracowany program, 
 • wysłuchamy wykładu prof. dr hab. Marii Straś-Romanowskiej “O godności człowieka starszego”, 
 • weźmiemy udział w warsztacie zatytułowanym “Odkryj swoje mocne strony”, który poprowadzi Bogna Bartosz, 
 • poznamy Narzędziownik (Ilona Zakowicz),
a na koniec (do godziny 14:30) będziemy dyskutować  i dzielić się wiedzą. 

Uczestnicy konferencji otrzymają nieodpłatnie poradnik. To wszystko przygotowuje zespół związany z Fundacją Inicjatyw Psychologicznych: 

Dodatek (o Marii, Bognie i Ilonie)

1 komentarz:

 1. Bardzo ciekawe stwierdzenia, definicje i konkluzje z wykładu prof. Straś Romanowskiej w "Oblicza mądrości", zostaną ze mną ; bardzo jestem ciekawa ocen i recenzji (mam nadzieję, że będą) opracowanych autorskich warsztatów rozwojowych skierowanych do seniorów jak i Narzędziownika. Pozdrawiam Alicja P.

  OdpowiedzUsuń