środa, 19 października 2022

Kobietostan pomaga odkryć i polubić nasze możliwości

Wirtualna Kultura nie może śpiewać - kiedyś za często to robiła przed lustrem w łazience i jej struny głosowe zbuntowały się. Teraz ponosi tego ujemne skutki. Wielka szkoda, że nie zaśpiewa na warsztatach, które 15 listopada 2022 (wtorek), godz. 18-21, organizują Kolektyw Kobietostan i Centrum Praw Kobiet oddział we Wrocławiu,   

Tak organizatorzy warsztatów opisują na Facebooku, co będzie się działo:


"Odkryj, poznaj, eksploruj możliwości własnego głosu poprzez pracę indywidualną i grupową – od solowego mruczenia aż do śpiewu polifoniczego. Warsztaty będą miały charakter otwarty i twórczy: będziemy na nich rozmawiać o sile i słabości naszego głosu, starając się go odkryć na nowo i polubić. Będziemy mruczeć, śpiewać i rozmawiać w bezpiecznym, kobiecym gronie. 

Z naszych rozmów utkamy wspólny manifest, wzmacniając się nawzajem i budując siostrzeństwo. Do udziału w warsztacie nie są potrzebne żadne umiejętności wokalne, jedynie otwartość, ciekawość i chęć spotkania.

Warsztaty prowadzone będą przez członkinie Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan, wrocławskiej organizacji równościowej, działającej na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia poprzez wykorzystanie narzędzi sztuki, zwłaszcza teatru.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym pokazowi spektaklu "Kobietostan. Chór na jedną aktorkę", na który zapraszamy do Impart Cafe w piątek 25 listopada na godz. 19.00. Prezentacja spektaklu połączona będzie z panelem dyskusyjnym pt. "Jak przeciwdziałać przemocy ze względu na płeć?" z udziałem zaproszonych gościń. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny dla wszystkich uczestniczek warsztatu.

Zapisy na warsztat przyjmujemy pod adresem kontakt@kobietostan.pl do piątku 11 listopada lub do wyczerpania miejsc.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Teatr - przestrzeń spotkania" dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław."


Warsztaty z Agnieszką Bresler i innymi członkiniami z Kobietostanu będą na pewno fantastyczne, bo Wirtualna Kultura brała dwukrotnie udział w projektach realizowanych przez Agnieszkę i była bardzo zadowolona.


Agnieszka Bresler to wyjątkowa osoba. Wirtualna Kultura widziała trzy spektakle przez nią zrobione:

Uwaga. Pierwsze zdjęcie przysłała Irenka z Krzyków, drugie Zosia. Kliknijcie.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: