poniedziałek, 3 października 2022

Seniorka na medal w rękach Beaty i TomaszaWirtualna Kultura stale poznaje ciekawych ludzi dzięki temu, że prowadzi blog. W lipcu 2022 poznała dziennikarkę i redaktorkę Beatę Turską, a we wrześniu fotografa Tomasza Hołoda - obydwoje z bardzo dużym doświadczeniem, od lat związani m.in. z mediami.

A wszystko to dlatego, że w internetowym portalu "www.wroclaw.pl" i darmowym papierowym biuletynie  "wroclaw.pl" Urzędu Miasta Wrocławia chciano coś napisać dla seniorów o seniorach. 

 • portal, zakładka dla seniorów, https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/dla-seniorow, kliknijcie: Dla seniorów,
 • portal, zakładka biuletyn, https://www.wroclaw.pl/biuletyn, kliknijcie: Darmowy biuletyn "wroclaw.pl".
Tym razem wybór "padł" na Wirtualną Kulturę! Ona ma szczęście! 


Wirtualna Kultura spotkała się z Beatą, by przez trzy godziny opowiadać o fascynacji Wrocławiem, w przerwach wyjaśniając, jak to się stało, że została blogerką i co to zmieniło w jej życiu. Lipcowa pogoda sprzyjała takim pogaduszkom. Na szczęście Wirtualna Kultura już na początku  poprosiła Beatę, żeby jej przerywała, gdy od "a" dotrze" do "z". W przeciwnym razie nagranie rozmowy nigdy nie skończy się. 


Parę tygodni później, Wirtualna Kultura wybrała się z Tomaszem na spacer, w poszukiwaniu odpowiedniego "kulturalnego" pleneru na sesję zdjęciową - wrocławski portal zamówił jej fotografię. Doszli aż do Wyspy Daliowej, gdzie Wirtualna Kultura zwierzyła się Tomaszowi, co myśli o pierwszym zdaniu z książki Olgi Tokarczuk "Empuzjon": "Widok przysłaniają kłęby pary z parowozu, które teraz snują się po peronie." 

 Zobaczcie, czym to się skończyło:
Czy zauważyliście, że w wersji "papierowej" jest inne zdjęcie niż w "internetowej"? Tomasz zrobił bardzo dużo zdjęć - redakcja miała w czym wybierać. 

W pierwszej chwili Wirtualna Kultura podejrzewała, że Tomaszowi chodzi o ręce. Tymczasem Tomaszowi chyba chodziło o to, żeby pokazać, jakie możliwości daje na Daliowej Wyspie fotografowi pomnik "Nawa", o którym Wirtualna Kultura już w roku 2017 pisała:
Faktycznie możliwości jest multum. Wirtualna Kultura tak świetnie się bawiła na sesji zdjęciowej, że w pewnym momencie zaczęła się śmiać. To był prawdziwy sukces zawodowego fotografa - rozbawił Wirtualną Kulturę, mimo że ona z góry zapowiedziała, że nie potrafi się śmiać "na zawołanie" (kliknijcie na zdjęcie drugie). 

Po pracowitej sesji fotograficznej Wirtualna Kultura poszła do kawiarni na zasłużone tiramisu i w lustrze sama sobie zrobiła zdjęcie. Kliknijcie na zdjęcie przedostatnie. 

Tak zakończyła się bardzo miła w jej senioralnym życiu przygoda. Za to dziękuje Beacie i Tomkowi oraz redakcji "wroclaw.pl". 

PS. Na temat "stylizacji" na "czerwono" Wirtualna Kultura nie będzie pisać. Ona wie, że kolory pastelowe lepiej współgrają z 75+ niż ostra czerwień, ale nawet 75+ może od czasu do czasu się poczuć jak 15+ lub 25+. Zadecydował biały kołnierzyk:
Wirtualna Kultura bardzo dziękuje za miłe maile i wpisy na Facebooku w związku z artykułem o niej, napisanym przez Beatę Turską.
Krystyna - Wirtualna Kultura

9 komentarzy:

 1. Krysiu, gratuluję kolejnych sukcesów. Jesteś coraz bardziej popularna. Twój ubiór (biały kołnierzyk i czerwone spodnie) zapewne znajdzie naśladowców. Powodzenia, Ala

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne zdjęcia.
  U.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję! A zdjęcia fantastyczne i czerwień też. Pozdrawiam serdecznie, BT

  OdpowiedzUsuń
 4. Krysiu bardzo ładnie wyglądasz w tym stroju ,widać ze jesteś zadowolona .
  Odnosisz coraz więcej sukcesów,gratulacje!! Baca

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje i podziękowania dla super blogerki!
  :-)
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
 6. Krysiu, Ty oczywiście robisz największe wrażenie, ale zaraz potem czerwone spodnie.
  Absolutnie czerwone spodnie to jest to!!! Gratuluję serdecznie i pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje Krysiu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogromne dzięki i serdeczne gratulacje dla rewelacyjnej blogerki z serdecznymi pozdrowieniami Irena ze Szczepina

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam Krysiu, nie pierwszy raz gratuluję ci sukcesów i popularności. A twoja stylizacja w czerwonych spodniach jest wprost jak z żurnala
  Glamour. Ja też mam czerwone spodnie! i bardzo je lubię 👍 pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń