wtorek, 11 października 2022

Mały Książe, Bluestones, Senior Art Walk, pantomima czy teatr?

Wirtualna Kultura ma "grafik" bardzo napięty tak jak większość seniorów. Z braku czasu nie skorzystała z propozycji zgłoszonych do programu tegorocznych Dni Seniora przez liczne Dzienne Domy Opieki we Wrocławiu. Jest na to jeszcze szansa:

 • 20 października (czwartek), godz. 11, "Mały Książę" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej DDP "Na Ciepłej", miejsce: DDPC, ul Ciepła 15b, aula.
 • 26 października (środa), godz. 11, Słoneczna jesień życia - zabawa taneczna.
Na oba wydarzenia obowiązują zapisy dla osób spoza DDPC: tel. 71 799 30 40. 

Lektura programu tegorocznych Dni Seniora to przy okazji informacja o Domach Opieki we Wrocławiu:

Na zakończenie Wrocławskich Dni Seniora 2022 odbędzie się niezwykły koncert „Wrocławska Jesień z Bluesem” w dniu 22.10.2022 r. godz. 18:00 (sobota). Wystąpią: Bluestones i przyjaciele! Miejsce: Sala widowiskowa w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej, ul. Pretficza 24. 

Przed koncertem, o godz. 16:00 WCS zaprasza na wystawę pt. „Galeria na wsi Niebrów" poświęconą pamięci zespołu Breakout. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, bezpłatne zaproszenia na wystawę i koncert będzie można pobrać w Punkcie Informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pok. nr 15 w dniu 17.10.2022 r. (poniedziałek) od godz. 10:00 do 15:00


Ewa Pluta znowu zaprasza seniorów:
 
"14 października (piątek) na kolejny Senior Art Walk organizowany przez Fundację Art Transaprent. Tym razem będzie nietypowo, bo tylko w plenerze, ale za to w scenografii złotej polskiej jesieni.

Przespacerujemy się na trasie: centrum miasta – Promenada Staromiejska – Wzgórze Partyzantów, by poznać sztukę w przestrzeni miejskiej. Przede wszystkim współczesną, także związaną z działalnością legendarnej Grupy Wrocławskiej. 

W około nas jest sporo realizacji artystycznych, które nie zawsze dostrzegamy. Zatem zapraszam na jesienną przechadzkę przy – jak zapowiadają prognozy – pięknej pogodzie.

Ruszamy o 14.00 spod domu Gepperta przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 1. Nasza trasa to nieco ponad kilometr, głównie po Promenadzie Staromiejskiej". 


Sezon teatralny w pełni. Teatr Pantomima zaprasza w dniach 20-23 października do Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia przy ul. Księcia Witolda 62  na Ballady i romanse według Adama Mickiewicza:
O tym, co dzieje się w innych wrocławskich teatrach możecie przeczytać tutaj:

Nie zapominajcie o książkach (przypomnienie):

Uwaga. Zdjęcia przysłała Zosia. Kliknijcie!

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Zaluje ze nie jestem teraz we Wrocławiu, bo bym sie wybral na Bluestones. Blackout należał do moich ulubionych zespołów. Byłem na finale konkursu amatorskich tzw. zespołów big-bitowych w 1966 na stadionie w Gdańsku. Pierwsze miejsce zajęli Skaldowie a trzecie Blackout. W tym czasie o Blackout prawie nikt nie słyszał, ale wtedy dla mnie to była najlepsza polska muzyka. Jak nie zakochać sie szybko w kims po usłyszeniu takiej piosenki jak ta ponizej. Wystarczylo ze spojrzala i juz .... :-).

  To już tydzień temu
  Na tej ulicy
  Ujrzałem ciebie

  Ty spojrzałaś także
  Spojrzałaś na mnie
  Lecz poszłaś dalej
  .....
  Może nie wiesz, że co dzień
  O tej porze czekam tu ...
  Może wiesz, lecz nie chcesz przyjść?

  Ale może takie szybkie zakochiwanie było dlatego ze miało sie wtedy tylko kilkanascie lat :-)

  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Zbyszku
   wzruszyły mnie tamte wspomnienia z Gdańska.
   Miałam wtedy 15 lat i sporo pamiętam. Przy tych zespołach bawiliśmy się na tzw "prywatkach" obecnie domówkach. Ależ się działo. Ile westchnień, zakochań, zawodów itp.. Niektóre z nich, z tamtych lat, i z Gdańska właśnie - przetrwały do dziś. Wspaniale, że tamte wspomnienia i tamte zespoły (plus jeszcze Wydrzycki) zostały tu przywołane. Miło wspomnieć! Pozdrawiam Majka

   Usuń
 2. Bujne zycie kulturalne

  OdpowiedzUsuń