niedziela, 27 maja 2018

W co i gdzie "się bawić"?


Upały w maju to nie jest to ulubiona pogoda "Wirtualnej Kultury", która nie ma ani ogródka ani działki. W kulturze sezon ogórkowy jeszcze się nie zaczął, ale jak tu biegać po wystawach, koncertach i spektaklach, gdy "cesorz" wynajął wszystkie lektyki i trzeba korzystać z miejskiej komunikacji.

"Wirtualna Kultura" siedzi przy komputerze i nie wie, do czego Was namawiać. Wystarczy wejść na "strefę kultury", żeby dostać zawrotu głowy od nadmiaru propozycji, kliknijcie: Strefa kultury. Dlatego zdecydowała się na coś osobistego.
  1. W najbliższą środę, 30 maja, godz. 16:30-18:30, w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej jest finał projektu "Od matki", kliknijcie: Projekt "Od matki". Każdy może przyjść. Wstęp wolny, kliknijcie: Od matki - Facebook.
  2. Po finale projektu "Od matki" warto wrócić na Ołbin. Poziomka namawia "Wirtualną Kulturę" na tajne kino na Ołbinie 30 maja. godz. 21, kliknijcie: Sekretne pokazy filmowe. Dzisiaj (27 maja) jest ostatni dzień rejestracji.
Jeśli chcecie zobaczyć, co "Wirtualna Kultura" stworzyła w ramach projektu "Od matki", to koniecznie przyjdźcie na finał! Będzie to okazja, żeby zobaczyć, jak "Wirtualna Kultura" wyglądała we Wrocławiu w roku 1962 i 1964, oraz co wtedy robiła. Obok jest fragment zdjęcia zrobionego zimą 1964 w parku przy ulicy Nowowiejskiej - obecnie Park im. Tołpy. Powyżej jest zdjęcie z ostatnich warsztatów, na których uczestniczki projektu dowiedziały się, co to są ZINy, kliknijcie: ZIN - Wikipedia. Wspólnie z Ewą Głowacką przygotowały materiały do ZINa, który będzie zaprezentowany w holu Centrum Historii Zajezdnia.

Dopiero niedawno "Wirtualna Kultura" wybrała się do Capitolu na spektakl muzyczny "Liżę twoje serce", kliknijcie: Capitol, Liżę twoje serce. Temat spektaklu, którego premiera była w roku 2016, świetnie współgrał z projektem "Od matki". Jest to wrocławski musical, kliknijcie: Zakochana Cyganka i Wrocław. Muzyczny spacer po dawnym Wrocławiu to okazja to własnych wspomnień i porównań. "Wirtualnej Kulturze" najbardziej spodobała się piosenka "w tym bandyckim lesie przyda się nóż ...", ale niestety na YouTube jej nie ma. Świetna też była scenka z domu lwowskiego profesora  - przepis jak ugotować zupę z głowy żyrafy.

"Wirtualna Kultura" nie może się doczekać na polską premierę "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego 8 czerwca 2018:
i  kolejną Europejską Noc Literatury 9 czerwca:
W 10 lokalizacjach na wrocławskim „Trójkącie”, czyli na Przedmieściu Oławskim, 9 czerwca czytać będą znane aktorki i cenieni aktorzy, którzy wystąpili w najgłośniejszych polskich filmach ostatnich latach:  Zofia Wichłacz, Mateusz Kościukiewicza, Wiktor Zborowski, Magdalena Kumorek, Grażyna Wolszczak i Tomasz Knapik. Godziny czytań we wszystkich miejscach: 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30.

Miejsca czytania:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sucharskiego (ul. Komuny Paryskiej 36-38) – jeden z najstarszych wrocławskich gmachów edukacyjnych.
2. Muzeum Etnograficzne (ul. Traugutta 111/113) – mieszczący się w dawnym letnim pałacu biskupów wrocławskich.
3. Konsulat Generalnym Republiki Federalnej Niemiec (ul. Podwale 76) – niedostępnym na co dzień dla zwiedzających.
4. Kościół Chrześcijan Baptystów II Zbór we Wrocławiu (ul. Łukasińskiego 20a).
5. Kaplica Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP (ul. Worcella 28).
6. Klasztor Bonifratrów (ul. Traugutta 57/59).
7. Przedpokój H13 (ul. Hercena 13) – nowe centrum przedmiejskiej rewitalizacji.
8. Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych (ul. Worcella 3).
9. Dawna wytwórnia wódek Carla Schirdewana (ul. Traugutta 102b) (zobaczcie zdjęcie powyżej).
10. Nowa Papiernia (ul. Kościuszki 142).

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz