czwartek, 17 maja 2018

Seniorka Audrey 2018


Jeśli chcecie się dowiedzieć, na czym polega zakładkowa metoda zapamiętywania i która z uczestniczek drugiej grupy treningu pamięci dostała tytuł "Seniorka Audrey 2018", to niestety musicie kliknąć na "czytaj więcej", bo nie sądzę, żebyście ją rozpoznali na obrazku, który leży na stole. To ta, która tak pilnie notuje, co Ania w niebieskich okularach tłumaczyła o kolejnej metodzie, która ułatwia zapamiętywanie ciągu liczb (o metodzie zakładek).

A tak wyglądało oczekiwanie na głoszenie wyników:"Wirtualna Kultura" wie, dlaczego Ela kciuki zaciskała, ale Wam tego nie napisze. Jeśli o tytule "Seniorka Audrey 2018" nic nie wiecie, to kliknijcie tutaj: Rzymskie wakacje czy rzymski pokój?.

Dla Grażynki, zwyciężczyni tego tytułu, "Wirtualna Kultura" wydrukowała portret na własnej drukarce (zobaczcie zdjęcie obok). Cała grupa stwierdziła, że portret nadaje się do powieszenia na ścianie, i ochoczo zabrała się do pracy. Ania sprawdziła zadanie domowe i z satysfakcją stwierdziła, że wszystkie uczestniczki treningu pamięci wykonały zadanie znakomicie. Metoda rzymskiego pokoju okazała się bardzo skutecznym narzędziem do zapamiętywania listy państw. Tylko "Wirtualna Kultura" zadania domowego nie zrobiła, ale miała usprawiedliwienie "od mamusi". Niestety koleżanki seniorki nie powiedziały "Wirtualnej Kulturze", jak wyglądały ich rzymskie pokoje. "Wirtualna Kultura" była niepocieszona.

Tematem drugiej części zajęć była zakładkowa metoda zapamiętywania, kliknijcie tutaj: Akademia Nauki - Techniki pamięciowe ZMZ. Zapalone seniorki ćwiczyły ją jako metodę zapamiętywania numerów telefonów. Każdej cyfrze trzeba było najpierw przyporządkować jakiś obraz, przedmiot itp. Nie było to łatwe. 
 • Czwórce (4) przyporządkowały krzesło.
 • Trójce (3) serce lub lecącego ptaka.
 • Ósemce (8) bałwana lub matematyczny znak nieskończoność.
Nie podam Wam, co przyporządkowały innym cyfrom. Sami się pomęczcie. Tym razem "Wirtualna Kultura" zamierza bardziej niż poprzednio "przyłożyć się" do zadania domowego, które polega na zastosowaniu techniki ZMZ do zapamiętania podanych przez Anię numerów telefonów.

Dodatkowe linki:

2 komentarze:

 1. A ja od razu poznałam, już na tym leżącym zdjęciu.
  Gratulacje dla Zwyciężczyni!
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, mistrzostwo w rozpoznawaniu twarzy. Czy to jakaś specjalna metoda?

   Krystyna

   Usuń