środa, 23 maja 2018

Sekretne plany i strefa kultury


Skąd fani Żółtego Parasola mogą czerpać informacje o sekretnych planach? Oczywiście, z Facebooka, strony internetowej i tego bloga. Dlatego "Wirtualna Kultura" postanowiła napisać o "nadciągających jak burza" planach i propozycjach dla każdego:
 1. 27 maja 2018 (niedziela), godz. 16, Spacer szlakiem ołbińskich browarów, fabryk i piwiarni; kliknijcie: Godzina dla Ołbina,
 2. 29 maja 2018 (wtorek), godz. 16-18, Wycinanki kryminalne, kliknijcie: Sąsiedzki Klub Książki,
 3. 30 maja 2018 (środa), godz. 21, sekretny sąsiedzki pokaz filmowy,
 4. 2 czerwca, godz. 12-18, Ruszmy Ołbin, kliknijcie:Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Ad 1. "Piwny spacer" startuje 27 maja o godzinie 16.00 z parkingu przed wejściem do marketu Simply przy ul. Ustronie 1-3. Musimy wypatrywać brodatego ulubionego ołbińskiego historyka - Łukasza Migniewicza, tym razem w koszulce z wizerunkiem Wikinga. Będzie to spacer śladami piwiarni, browarów i restauracji, których stolicą był przedwojenny Ołbin. Zobaczymy kilkanaście obiektów - dawne fabryki, szalety, browary i pijalnie trunków wysokoprocentowych, schrony przeciwlotnicze, czy mosty zmieniające imiona częściej niż aktorzy role. Będziemy mieli niespotykaną okazję wejść za bramy Browarów Wrocławskich, które od lat są dla wrocławian zamknięte. Dzięki sąsiedzkiej uprzejmości nowego inwestora - firmy Archicom, która ma swoją siedzibę na Ołbinie - dowiemy się więcej o historii i przyszłości tego wspaniałego obiektu.

Ad 2. Wycinanki kryminalne bardzo zainteresowały "Wirtualną Kulturę", bo ona lubi wymyślać różne historii. Kryminalnych historii jeszcze nie wymyślała, ale spróbować zawsze można. Literacka zabawa, organizowana przez Sąsiedzki Klub Książki, będzie polegała na komponowaniu nowych historii kryminalnych z cytatów mistrzów gatunku. Super pomysł! Spotkajmy się 29 maja o godz. 16.

Ad 3. Sekretne pokazy filmowe to prawdziwa tajemnica. Pokazy filmowe przeniosły się w plener w nieoczekiwane miejsca i nikt nie wie, co i gdzie będzie. Jest to owiane całkowitą tajemnicą. Obowiązują zapisy (rezerwacja) do 27 maja. Bilety odbiera się w biurze Żółtego Parasola:
Strefa Kultury to nowa odsłona ESK 2016, kliknijcie: Strefa Kultury oraz tutaj: Strefa kultury - aktualności. Projekt "Sąsiadujemy" jest realizowany w ramach "strefy kultury".

Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć. Afisze są wywieszone w Żółtym Parasolu.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Takie przypomnienia są bardzo potrzebne Krysiu
  Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, zrobiłam ten wpis, bo nie wiem, jak często seniorzy zaglądają na Facebook.

   Krystyna

   Usuń
 2. A kto jeszcze nie poznał brodatego Łukasza temu mówię z całą odpowiedzialnością, że to historyk idealny pod każdym względem. Musicie przyjść na spacer!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo żałuję, że nie mogę uczestniczyć w spacerze z Panem Łukaszem. Mam nadzieję, że będzie jeszcze kolejny spacer. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń