poniedziałek, 7 maja 2018

Kultura w maju z Żółtym Parasolem

Oto, co wspólnie z Żółtym Parasolem będziemy mogli obejrzeć w maju we wrocławskich teatrach:
  • 11 maja 2018 (piątek), spektakl muzyczny "Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami" w Teatrze Muzycznym Capitol, kliknijcie: Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami
  • 24 maja 2018 (czwartek), przedstawienie "Pani Furia" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, kliknijcie: Pani Furia.
Krystynę Jandę i Mariana Opanię Żółty Parasol podziwiał dzisiaj w sztuce "Pan Jowialski" z Teatrze Muzycznym Capitol, kliknijcie: Teatr Polonia - Pan Jowialski.

"Wirtualna Kultura" świetnie się już bawiła na "Rat Pack", bo odpowiada jej muzyka epoki swingu, a aktorzy z Capitolu świetnie śpiewają i sami na scenie dobrze się bawią. To udziela się widowni. Pomysł spektaklu jest bardzo interesujący. Pokazuje, jak kiedyś wspólnie występowali Frank Sinatra, Sammy Davis Junior oraz Dean Martin i jak dużo wykonywanych przez nich piosenek było światowymi przebojami. Celem spektaklu jest odtworzenie niezwykłej atmosfery tamtych lat.

A tutaj możecie obejrzeć Sinatrę, Davisa i Martina w oryginale:

Premiera spektaklu "Pani Furia" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym ma być 12 maja, kliknijcie: WTW - premiery  Grażyna Plebanek, autorka sztuki, jest laureatką konkurs zorganizowanego przez Wrocławski Teatr Współczesny, kliknijcie: Konkurs dramaturgiczny. Realizacja spektaklu jest nagrodą dla Grażyny Plebanek. Sztuka "Pani Furia" to historia trudnej relacji córki z ojcem, który z Kinszasy przyjeżdża razem z rodziną do Belgii. Z prób zakorzenienia się nikt z rodziny nie wychodzi zwycięsko.

Ostrzeżenie. W trakcie spektaklu jest używana broń alarmowa hukowa - na scenie pada 10 strzałów.

Przypomnienie. Informacje o tzw. wyjściach kulturalnych członków Klubu Seniora są na tablicy ogłoszeń w siedzibie stowarzyszenia Żółty Parasol przy ulicy Prusa - róg z ul. Wyszyńskiego. Można też je znaleźć na stronach internetowych i na Facebooku: 
Bilety na wydarzenia kulturalne można rezerwować osobiście lub telefonicznie w Centrum Informacji Kulturalnej w Żółtym Parasolu w dni powszednie w godzinach 10-19. Numer telefonu: 530 239 756.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz