piątek, 18 maja 2018

Z notatnika "Wirtualnej Kultury"

"Wirtualna Kultura" bardzo chętnie pisze o wydarzeniach, które warto popularyzować, o których warto wiedzieć, w których powinno się wziąć udział itd. Wybór jest subiektywnie-przypadkowy. Nie może w nim zabraknąć zieleni.

12 maja 2018 zrobiła zdjęcie tego przepięknego krzewu w Parku im. Tołpy. Z wpisu na Facebooku Żółtego Parasola dowiedziała się, że rok temu był spacer dendrologiczny po parku. Zatem, kochane Parasolki i Parasole, napiszcie, co to za krzew. "Wirtualna Kultura" musi to wiedzieć, bo w przyszłym tygodniu jest spacer dendrologiczny po Parku im. Staszica na Nadodrzu oraz konsultacje społeczne "Zielone przystanki". Oba wydarzenia są opisane na Facebooku Żółtego Parasola, kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook .
A kiedy ostatnio byliście w Mediatece i CeTA? Oto co dla Was znalazła "Wirtualna Kultura":
Na internetowej stronie Wrocławskiego Centrum Seniora jak zwykle można znaleźć dużo propozycji dla nas, kliknijcie: WCS Biuletyn maj 2018 (8 stron) oraz tutaj: WCS.

Warto też zajrzeć na platformę "wroclaw.go", kliknijcie: Wydarzenia dla seniorów. Wśród wydarzeń jest "Noc w muzeach" 19 maja, kliknijcie: Noc muzeów 2018. Może zajrzycie wtedy na szczególną prezentację w Muzeum Narodowym, kliknijcie tutaj: Muzeum Narodowe, Sztuka pomagania - wystawa i aukcja oraz tutaj: Sztuka pomagania.

"Sztuka pomagania" jest to druga edycja wyjątkowego projektu, w którym dorośli pacjenci pomagają chorym dzieciom. Na wystawie pokazywano 10 prac graficznych wykonanych przez pacjentów Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej we Wrocławiu. Po ekspozycji (3 czerwca 2018, godz. 15) grafiki zostaną zlicytowane, a całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przekazany  Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. O pierwszej edycji projektu możecie przeczytać tutaj (kliknijcie): Niezwykły wernisaż.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz