środa, 30 maja 2018

Pożeraczki kryminałów

Kawka, herbatka i deserowe truskawki to lubią "pożeraczki kryminałów" z Klubu Sąsiedzkiej Książki przy Bibliotece Sąsiedzkiej w Żółtym Parasolu. "Wirtualna Kultura" pożeraczką kryminałów nie jest, ale deserowe truskawki lubi. Dlatego bardzo się ucieszyła, że "Ania od treningu pamięci" truskawki kupiła.

Tym razem na wycinankach kryminalnych spotkały się dwie Anie oraz Sylwia (specjalistka od literatury skandynawskiej i decoupage) i Ula (specjalistka od wycinanek kryminalnych i gazetowych). Dwie Anie też są specjalistkami, ale "Wirtualna Kultura" wszystkich ich ulubionych specjalności jeszcze dobrze nie rozpoznaje. Pierwsza Ania specjalizuje się w niebieskich okularach, a druga kocha dzieci i chętnie w bibliotece się nimi zajmuje, gdy ich mamy uczą się angielskiego. Oto bohaterki wczorajszego spotkania i truskawki delikatesowe:
Celem spotkania były wycinanki kryminalne, kliknijcie: Wycinanki kryminalne w Bibliotece Sąsiedzkiej. "Wirtualna Kultura" nie wie, co może na blogu o spotkaniu napisać, bo postu na ten temat na Facebooku jeszcze nie ma, kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook. Byłoby głupio, gdyby jej relacja nie była zgodna z relacją Ani. Sprawą rozbieżności musiałby się zająć Columbo, kliknijcie: Columbo - Wikipedia. Do jednego może się przyznać. Dosyć dobrze rozpoznawała, z jakiego kraju są autorzy wybranych przez Ulę cytatów, ale ich nazwisk nie znała. Upały nie są usprawiedliwieniem - ona tych nazwisk naprawdę nie znała.

Czy będzie dalszy ciąg tego wpisu? Pozostawiam Was w niepewności tak, jak w typowym kryminale. Być może "Wirtualna Kultura" będzie chciała się pochwalić, jaki miała wpływ na ułożoną na spotkaniu historię kryminalną. Zobaczymy !?!?
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Z kryminałów polecam niezawodnego Jeffery-ego Deaver-a i jego serię o Lincoln-ie Rhyme-ie. Każda książka trzyma w napięciu aż do ostatniej chwili.

    OdpowiedzUsuń