wtorek, 1 maja 2018

Rekord niepobity

"Wirtualna Kultura" próbowała pobić dzisiaj dwa rekordy:
  • własny rekord kroków, które codziennie liczy jej smartfon,
  • gitarowy rekord Guinnessa w graniu Hey Joe, kliknijcie: Gitarowy Rekord,.
Niestety to się jej nie udało. W biciu rekordu Guinnessa nie mogła wziąć udziału, bo Fredro na cokole nie chciał jej gitary pożyczyć (czy widzicie jego gitarę na zdjęciu poniżej?), a Milena i Dawid ze swoimi gitarami nie chcieli się rozstać (kliknijcie na zdjęcie obok).

Na szczęście w Rynku było wystarczająco dużo gitarzystów i rekord został pobity bez udziału "Wirtualnej Kultury", kliknijcie: Rekord pobity. Aż 7411 gitarzystów z całej Polski zagrało na wrocławskim Rynku „Hey Joe”, kliknijcie: Jimi Hendrix, Hey Joe. "Wirtualna Kultura" poczuła tę radosną atmosferę, jaka panowała w Rynku, i w przyszłym roku lepiej się do grania przygotuje.

Jeśli chodzi o pobicie jej własnego rekordu kroków, to szans nie miała, bo jej zeszłoroczny rekord jest bardzo wyśrubowany: 24 tysiące kroków jednego dnia. Pobiła go na majowej wyciecze, kliknijcie tutaj: Kujawsko-Pomorski maraton Popowiczanek. W czasie całej kujawsko-pomorskiej wycieczki  rok temu przeszła 69 tysięcy kroków od Strzelna przez Inowrocław, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Malbork, Pelplin, .... Dzisiaj zrobiła tylko 12 tysięcy kroków. To wystarczająca liczba, bo podobno seniorzy powinni codziennie przejść 10 tysięcy kroków.


Chociaż rekordów nie udało się pobić, to i tak "Wirtualna Kultura" jest z siebie dumna. Warto było opuścić domowe pielesze i spróbować swoich sił. W nagrodę zjadła torcik bezowy na Ostrowie Tumskim - podobno najlepsze tory bezowe są w Świeradowie, kliknijcie: Torcik bezowy ze Świeradowa. Ali z Popowic pokazała przepiękne kamienice  przy ulicy Ukrytej na Ołbinie!!!. Były też w Parku im. Tołpy i na Wyspie Daliowej. Oto zdjęcia to potwierdzające:Czy wiecie, jaki kwiat jest na ostatnim zdjęciu? Czy to jest ogrodowy czosnek? Na przedostatnim zdjęciu kwitnie kasztan na różowo w Parku Tołpy. To wszystko potwierdza, że w sercach seniorów jest zawsze maj.

To nie jest koniec majowych wyczynów "Wirtualnej Kultury". Ciąg dalszy nastąpi.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Rekord Guinnessa to świetny sposób na promocję. Jeśli szukasz innych inpiracji odnośnie ciekawych rekordów z Polski i świata, to gorąco zapraszamy Cię na naszą stronę :)

    OdpowiedzUsuń