niedziela, 11 listopada 2018

Dzień Życzliwości i Radosna Parada Niepodległości

Zbliża się coroczny Dzień Życzliwości 21 listopada. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowe spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, organizowane przez Miasto Wrocław i Uniwersytet SWPS. Będzie to rozmowa o potrzebie wzajemnego szacunku i życzliwości, kliknijcie: Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim.

  • Termin: 21 listopada 2018 (środa), godz. 17.30-19.00.
  • Miejsce: Ratusz, Sala Wielka, Rynek 50.
  • Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona, kliknijcie: Formularz zgłoszeniowy.

W Dniu Życzliwości, czyli 21 listopada 2018, o godzinie 19 w Sali Secesyjnej na Dworcu Głównym PKP będzie specjalny charytatywny koncert by wspomóc Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (bilet 30 zł), kliknijcie: Koncert "Wrocławski Kolektyw Jazzowy Dzieciakom". Artyści zagrają materiał, łączący w sobie elementy jazzu i soulu. Pojawią się utwory takich gwiazd, jak: Stevie Wonder, Robert Glasper czy Earth, Wind and Fire.

O innych wydarzeniach, które będą we Wrocławiu z okazji Dnia Życzliwości 2018 możecie przeczytać tutaj, kliknijcie: Program Dnia Życzliwości 2018

21 listopada, na całym świecie jest obchodzony "World hello day". Celem tego święta, uchwalonego w 1973 roku w USA, było wezwanie do pokoju. Wirtualna Kultura, jako wolontariuszka, brała udział w Dniu Życzliwości w roku 2014- do tej pory ma niebieską koszulkę, którą dostała razem z koleżankami wolontariuszkami w Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia:
W roku 2016 szukała ludzi życzliwych na Rynku:
Zeszłoroczny Dzień Życzliwości jakoś przegapiła. Może w tym roku będzie lepiej.

Postscriptum.

  • Dzisiaj, 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości Muzeum Narodowe zaprasza na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Kameralnego Politechniki Wrocławskiej o godzinie 15. Wstęp bezpłatny, kliknijcie: Koncert Chóru Kameralnego PWr.
  • Dzisiejsza Radosna Parada Niepodległości ma szczególny charakter. Oto jej program, kliknijcie: Radosna Parada Niepodległości 2018.
Od Marysi ze Szczepina dowiedziałam się, że piątkowy koncert w Hali Stulecia był wspaniały, kliknijcie: Spektakl " Imiona Wolności" oraz tutaj: Widowisko multimedialne "Imiona Wolności".

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz