niedziela, 25 listopada 2018

Seniorka poleca

Z rozmów z seniorkami często wynika, że preferują one filmy pełne radości i optymizmu. Wirtualna Kultura nie zna opinii seniorów na ten temat. Jak w tej sytuacji ma polecić film, który jest zaprzeczeniem tego - nie jest łatwy, lekki i przyjemny? Jest to film bez plenerów, beż słońca, bez radości. 85 minut adrealiny. Prawdziwy dreszczowiec i dramat. Jest tylko telefon i komputer.

Co gorsze Wirtualna Kultura wybrała się na ten film sama. Gdy wyszła z Nowych Horyzontów z głową pełną wrażeń, miała tylko jedno wyjście: pójść na zakupy. Tak też zrobiła. Zatem jeśli chcecie sobie kupić zieloną marynarkę, to koniecznie idziecie do kina na duński film "Winni". Światowa premiera filmu była na początku 2018, a polska 9 listopada. Duński kandydat do Oscara wbija w fotel.
Trudno uwierzyć, że film, w którym na ekranie tak naprawdę widzimy tylko jednego bohatera, może zrobić takie wrażenie. Bohaterem filmu jest operator, były policjant, który odbiera telefony ratunkowe 112. Od wczoraj Wirtualna Kultura zaczęła współczuć tym, którzy odbierają telefony 112. Film otrzymał już wiele nagród:
W "Winnych" każda sekunda, spojrzenie czy dźwięk prowadzą do zaskakującego zakończenia, którego Wirtualna Kultura nie przewidziała.

Tym, którzy  nie chcą kupić zielonej marynarki tylko niebieską, Wirtualna Kultura poleca koncert w Narodowym Forum Muzyki 16 grudnia,  godz. 19, kliknijcie: Muzyka filmowa. Jest jednak jedno "ale". To nie jest muzyka z filmów naszej młodości.

Wreszcie trzecia możliwość dla tych, którzy marynarek nie lubią: Zakazane lektury. Po długiej, wakacyjnej przerwie znowu w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia będzie spotkanie z cyklu "Zakazane lektury" 6 grudnia, godz. 19 - piękny prezent na Mikołaja!!!
Tym razem będzie to okazja do posłuchania, jak Agata Buzek i Jacek Braciak czytają fragmenty dramatu Szymona An-skiego "Dybuk". Na spotkaniu będą Olga Tokarczuk,  Mikołaj Grynberg i Irek Grin, pomysłodawca "Zakazanych lektur". Chyba już nic więcej Wirtualna Kultura nie musi na ten temat pisać, żeby Was zachęcić do udziału w wydarzeniu. Prawdopodobnie wejściówki będzie można rezerwować pod tym adresem, kliknijcie: Rezerwacja wejściówek - zakazane lektury, ale nie wiadomo kiedy.

Może jeszcze klikniecie tutaj: MiedziankaFest 2018 - dzień trzeci. aby przypomnieć sobie, jakie Olga Tokarczuk zrobiła wrażenie na Wirtualnej Kulturze.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Brzmi interesująco.
  Na mnie ostatnio spore wrażenie zrobił film zimna Wojna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na "Zimnej wojnie" byłam dwa razy. "Winni" to zupełnie inny film - statyczny, ale bardzo dramatyczny.

   Krystyna

   Usuń
 2. Właśnie wróciłem z kina. Widziałem film "Winni". Naprawdę robi ogromne wrażenie, trzyma w napięciu, pobudza wyobraźnię i jest bardzo zaskakujący.
  Polecam wszystkim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi TD, zrobiłeś mi ogromną przyjemność, że się wybrałeś na film "Winni". To jest niesamowity film.

   Krystyna

   Usuń