wtorek, 18 czerwca 2019

Hala poleca w plenerze

Hala ze Szczepina i Krystyna z Popowic spotkały się w Centrum Historii Zajezdnia na wystawie "Słuchowisko wrocławianek". Możecie wierzyć albo nie, ale Hala odnalazła siebie na starych zdjęciach, udostępnionych na wystawie przez jedną z uczestniczek projektu. Z radością to uwieczniła w smartfonie.  Hala i jedna z uczestniczek projektu bawiły się we Wrocławiu na tym samym podwórku! Hala z przyjemnością posłuchała, co jej koleżanka seniorka w nagraniu wspomina. Kliknijcie na zdjęcia.


Krystyna dzięki innemu nagraniu przypomniała sobie, że konina królowała w mięsnych sklepach "wieki temu", a na zakupy chodziło się z "szydełkową" ekologiczną siatką. Kto z Was o tym wie i to pamięta?

Odwiedzający wystawę napisali w księdze pamiątkowej wiele bardzo pochlebnych opinii, które potwierdzają, że pomysł był trafiony. Krystyna jest przekonana, że Lena Bielska będzie realizować kolejne edycje projektu "Słuchowisko wrocławianek".


Spotkanie w Centrum było okazją, żeby dowiedzieć się od Hali, co we Wrocławiu w "trawie piszczy". Hala jest stałą bywalczynią Facebooka, a do tego wszystko obserwuje zza kółek roweru. Dzięki temu bardzo dobrze wie, co na ziemi i w niebie gra.

Hala lubi imprezy plenerowe. Oto jej pierwsza propozycja plenerowa:
  • trzecia edycja koncertu wNieboGłosy,  Boże Ciało, 20 czerwca, godz. 19-21:30, pl. Wolności, 
Wydarzenie jest organizowane przez Archidiecezję Wrocławską oraz fundacje i wspólnoty katolickie. Patronem jest miasto Wrocław.

Oto szczegóły Nocy Świętojańskiej  w Leśnicy:

"Na scenie w amfiteatrze wystąpią zespoły, które wprowadzą was w piękną, baśniową atmosferę najkrótszej w roku nocy. Zagrają wrocławski kameralny skład - Broad Peak, Rycerzyki – muzyczni reprezentanci krakowskiej sceny dream pop oraz TeChytrze – lubelski skład, który inspirując się free-jazzem, punkiem i muzyką alternatywną sięgnął po folklor Lubelszczyzny.

Na koniec, zgodnie z tradycyjną, kupalną symboliką wody i ognia, w świetle pochodni udamy się na pochód nad Bystrzycę, który zakończy się puszczaniem wianków na wodę, wypowiadaniem magicznych, miłosnych życzeń oraz koncertem pieśni kupalnych.

W parku stanie również mini jarmark, na którym kupicie produkty regionalne, rękodzieło i wyroby rzemieślnicze.

Godzinowy program:
17:00 – uroczyste otwarcie
17:10 – koncert zespołu Broad Peak
18:30 – Rycerzyki
19:50 – TeChytrze
20:50 – pochód świętojański nad Bystrzycę
21:30 – Zdrada Osiedla zaśpiewa pieśni kupalne i świętojańskie

Program warsztatów:
12:30 i 13:30 – Koncert interaktywny dla dzieci i rodziców
14:00, 15:00, 17:00, 18:00 – Makramowe kolczyki
14:00 – 19:00 – Plecenie wianków
14:00, 14:45, 15:30 – Brusch lettering
15:00 – 19:00 – Warsztaty architektoniczne
15:20 – Joga na trawie
16:00 – Paprocie w słoiku
16:20 – Ceremonia gongów i mis tybetańskich


Na koniec trzecia propozycja Hali. Na Wyspie Słodowej przez całe wakacje będą weekendowe imprezy (pikniki), początek 30 czerwca 2019. Oto ich plan:

Uwaga. Plan tegorocznych spacerów sąsiedzkich był już podany na blogu. Oto jego przypomnienie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz