wtorek, 4 czerwca 2019

Solidarni czwartego czerwca

Czy każde miasto powinno mieć takie muzeum jak Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku lub Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie?


Tak, bo to jest ważne, dla tych którzy te czasy przeżyli, ale jeszcze bardziej ważne dla tych, którzy urodzili się później. 

Wirtualna Kultura zna tylko pierwsze z tych trzech muzeów, które odwiedziła z Marysią zaraz po jego otwarciu, ale bez przewodnika:
Dopiero niedawno zwiedziła Zajezdnię z przewodnikiem. Bardzo ciekawe doświadczenie. Usłyszała, co, jak i dlaczego umieszczono na stałej wystawie Wrocław 1945-2016. Opis sposobu tworzenia muzeum zrobił na niej większe wrażenie niż to, co mogła w muzeum zobaczyć. Sami się przekonajcie, jak to jest.

Wirtualna Kultura na zakończenie projektu 60+ Virtual Culture, w ramach programu Erasmus +, została Senior Digital Ambasador. To odpowiedzialna rola - musi dawać przykład innym. Na warsztatach komputerowych z Marcinem nauczyła się podążać za strzałką na ekranie komputera, aby wirtualnie zwiedzić Mocak w Krakowie.. 

Dzisiaj z radością przekonała się, że wirtualnie można zwiedzać też Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku. Spróbujcie:
To bardzo dobra wiadomość w dniu Święta Wolności i Solidarności w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989. Każdy może wirtualnie udać się do ECSu.

Dzisiaj, 4 czerwca, o godzinie 12 wrocławianie odśpiewają hymn i ułożą polską flagę na placu Wolności,

Dodatek.  Finał projektu "Słuchowisko wrocławianek" będzie 15 czerwca (sobota) o godzinie 17, w sali wystawowej w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej. Każdy może przyjść i posłuchać nagranych przez Lenę Bielską  wspomnień uczestniczek projektu, obejrzeć stare zdjęcia i pamiątki, powspominać dawny Wrocław,
Wystawa będzie czynna przez tydzień.
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Warto odwiedzać takie miejsca i pielęgnować pamięć o tamtych czasach i ludziach. Ja miałem okazję znać jednego z nich i słuchać opowieści, jak to było naprawdę, a nie jak dzisiaj niektórzy planują nam to wmówić zmieniając historię.

    OdpowiedzUsuń