sobota, 1 czerwca 2019

Forma Liści

Wirtualna Kultura blaszany kontener odkryła razem z Marysią w roku 2017, gdy była Popowiczanką, kliknijcie: Parki pełne kontenerów kultury. Od tego czasu dużo się zmieniło w jej blogerskim życiu - została Wirtualną Kulturą na Ołbinie.

Rok temu zainteresowała się projektem "Grow Green", realizowanym na Ołbinie w ramach innowacyjnego programu ramowego Horyzont 2020, finansowanego przez Unię Europejską, kliknijcie: Grow Green i Horyzont 2020.

Była wtedy w Żółtym Parasolu na spotkaniu poświęconym zieleni na podwórkach na Ołbinie. Usłyszała na nim, że mieszkańcy chcą zazielenić śmietniki. Dlatego nie zaskoczyło ją to, co dzisiaj zobaczyła w Parku im. Tołpy. Mieszkańcy Ołbina zazielenili blaszany kontener kultury, a ona miała zaszczyt posadzić pierwszą roślinkę, którą sama wybrała. To chyba była tawuła. Teraz będzie musiała ją podlewać, tylko czy znajdzie taki długi wąż z Popowic aż na Ołbin?

Z radością obserwowała, jak rosła grupa międzypokoleniowa mieszkańców Ołbina. Każdy chciał posadzić swoją roślinkę - szczególnie dzieci. Rośnie nam nowe pokolenie ekologiczne bez plastiku. Brawo. Kliknijcie na zdjęcia.Akcja zmiany wizerunku kontenera to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Ołbin i Żółtego Parasola w ramach Funduszu Czasu Wolnego,

Rok temu Michał Jankowski rzucił hasło, żeby blaszane zmienić na zielone. Inicjatywę podjęli FormaLiści, Florystyka Absolutna, w składzie Katarzyna Kaczmarek, Yev Gienia i Bruno Leśne Zachariasiewicz i zorganizowali rodzinne warsztaty ogrodnicze. To oni robią przepiękne bukiety jadalne, które podziwialiśmy na Restaurant Day i na 3. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych:

Wirtualna Kultura, oczywiście, zapytała Bruno Leśne, skąd się wziął pomysł na nazwę "FormaLiści". "Liści", bo grupie chodzi o liście krzewów i drzew. "Forma", bo Bruno Leśne jest prawnikiem i formalizmy lubi.

Wirtualna Kultura była podwójnie zadowolona. Po pierwsze, miała spodnie w liście. Po drugie, z sentymentem wspominała zazielenianie skwerku obok PPM Zajezdnia przy ulicy Legnickiej (stowarzyszenie Tratwa). To wtedy poznała Poziomkę:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz