sobota, 15 czerwca 2019

Propozycje czytelników bloga

Tym razem dowiecie się, o czym czytelnicy bloga piszą do Wirtualnej Kultury i co jej polecają.

Irena ze Szczepina napisała, że jutro, niedziela 16 czerwca, godz. 10 - 14, będzie "Magiczny spacer" z Beatą Maciejewska. Trasa: pl. Wolności, Pałac Królewski, Muzeum Teatru, Narodowe Forum Muzyki. Jakieś zapisy były 13 czerwca, ale kto by się tym przejmował - może się załapiecie.

Sylwia, z którą Wirtualna Kultura chodziła kiedyś na warsztaty prowadzone przez Ewelinę Seklecką, poleca koncert charytatywny  zespołu Sygit Band, który będzie 23 czerwca (niedziela) o godz. 18 w Synagodze pod Bocianem, 
Będzie to okazja, żeby przekonać się jak śpiewają: prof. Jan Miodek, prof. Marek Ziętek, Kamila Osuch, Dorota Pyzik, Jeongwon Lee, Krzysztof Wronecki, Anna Błaut, Bente Kahan oraz jak gra zespół Sygit Band. Przed koncertem obejrzyjcie ten film:
Dochód z biletów zostanie przekazany na działalność statutową Fundacji Bente Kahan. Bilety w cenie 50 zł można nabyć:
– na stronie ticketmaster.pl
– godzinę przed koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem
– we wtorki, środy i czwartki w mykwie w Synagodze Pod Białym Bocianem.
Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / 697804540.

Tomek, jak to mężczyzna, zmienny jest. Nie polecił wystawy kosmicznej w Hali Stulecia, kliknijcie: Wystawa space adventure. Z nieznanych Wirtualnej Kulturze powodów on woli Futbol Amerykański na Stadionie Olimpijskim, chociaż bilety też trzeba kupić. Niestety nie powiedział, kiedy mecze znowu będą. Na szczęście na FB piszą, ze to będzie 16 czerwca (niedziela), godz. 13:30. Stadion Olimpijski. 

Ania w niebieskich okularach nie pojedzie na Stadion Olimpijski, bo ona na FB kliknęła, ze lubi warsztaty krawieckie z rytmie swinga w ramach akcji "Razem rozruszamy Ołbin w rytmie swinga".  Warsztaty są 16 czerwca, godz. 12 u krawcowej ul. Sępa-Szarzyńskiego 80 (były zapisu).


Martyna, którą Wirtualna Kultura zna z Grupy Dialogu Społecznego ds. Technologii Obywatelskich - to jej wrocławscy seniorzy zawdzięczają Wolontariuszy IT - namawia Wirtualną Kulturę na coś, co będzie w Ratuszu 19 czerwca (środa) o godzinie 12. Niestety Wirtualna Kultura mimo treningu pamięci nie ma pamięci i szczegółów wydarzenia nie zapamiętała. Co gorsze, mimo że skończyła warsztaty komputerowe pod kierunkiem Wiesi i Andrzeja, nie potrafi wydarzenia w internecie znaleźć. Ostatnio widziała Martynę, jak wręczała nagrody dzieciom w Hali Orbita  z okazji zawodów "Asy zdrowia" (na zdjęciu Martyna stoi między koleżankami). 

Dominik, ten od Grup Dialogu Społecznego, zachęca do korzystania z miejskich rowerów. Sam daje przykład (kliknijcie na pierwsze zdjęcie). Wirtualna Kultura spotkała go na ulicy Legnickiej.

Uwaga 1. W Parku im. Tołpy na Ołbinie podobno działają wodne armatki, więc warto było się wybrać na Ołbiński Piknik "Wkręć się w lato" w sobotę 15 czerwca. Wirtualnej Kultury tam zabrakło, bo była na finałowej wystawie projektu "Słuchowisko wrocławianek", która jest w Centrum Historii Zajezdnia, kliknijcie: Centrum Historii Zajezdnia - wystawa.

Wystawę "Słuchowisko wrocławianek" nadal można obejrzeć (najlepiej do środy 19 czerwca włącznie) i posłuchać, jakie wspomnienia 13 seniorek nagrała Lena Bielska. Wśród nagrań są wspomnienia Ewuni i Wirtualnej Kultury. Ewunia jest powyżej na zdjęciu z Sylwią - Sylwia to ta w  letnim kapeluszu. Zdjęcie było zrobione przed finałem "słuchowiska". Relacja na blogu z dzisiejszej uroczystości w Zajezdni już wkrótce.

Uwaga 2. Wirtualna Kultura odebrała na piśmie podziękowania w piątek w Domu Europy za udział w akcji "Tym razem głosuję". Może kiedyś na blogu o tym napisze.

Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Irena ze Szczepina16 czerwca 2019 11:50

  Oj Kulturo! Kulturo! Krystynko nasza Krystynko!Gratuluję otrzymanego w Domu Europy podziękowania za udział w akcji "Tym razem głosuję0.
  Po raz kolejny podajesz nam na tacy wszystko co ciekawe i ważne dzieje się we Wrocławiu. Nic tylko wybierać i cieszyć się, że jest tyle różnych możliwości. Jestem przekonana, że aktywni seniorzy skorzystają z polecanych propozycji spędzenia czasu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tomek na pewno zabiegany jest i niewiele ma czasu, a tu tyle ciekawych imprez dzieje się dookoła. No, ale półfinału swoich ukochanych Panthers Wrocław nie mógł przegapić! Mecz był przepiękny! Super widowisko. W tym sezonie został jeszcze tylko jeden mecz - finałowy. Polish Bowl XIV rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim 29 czerwca o 18:00. Przeciwnikami Panthers Wrocław będą Lowlanders Białystok.
  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że wiele straciłam nie interesując się polskim futbolem amerykańskim.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Wracając do tematu futbolu - od wczoraj Panthers Wrocław znowu są mistrzami Polski! Piękny mecz!

  OdpowiedzUsuń