niedziela, 2 czerwca 2019

Transfer wydruku na koszulkę


Wirtualna Kultura 1 czerwca świętowała tak jak każde dziecko. Wiek nie ma znaczenia.  Już od godziny jedenastej szalała na Polanie Popowickiej i nie mogła się doczekać na warsztaty z transferu zdjęć na koszulki, które rozpoczęły się o godzinie 13. Koniecznie chciała się tego nauczyć. Pisze o tym poniżej. Były też warsztaty z malowania na szkle, malowania eko torb, collagu ze zdjęć.

Niestety nie wzięła udziału w grze terenowej, bo nie udało się jej skompletować drużyny. Może to nawet lepiej, bo nie wiadomo, czy pokonałaby park liniowy, który powstał na Polanie Popowickiej w ramach WBO.

W grze terenowej wzięło udział 52 uczestników. Zadanie nie było łatwe, a drużyny zacięcie rywalizowały. Lista nagrodzonych była długa. Obserwatorów gry terenowej i warsztatów było wielu, co pomysłodawców i realizatorów projektu słusznie cieszyło. Wielki ich sukces!Wirtualna Kultura z zaciekawieniem obejrzała wystawę starych zdjęć z Popowic. Bez problemu na jednym z nich rozpoznała siebie - przecież sama to zdjęcie dała na wystawę. Wszystko w projekcie było ekologiczne - klamerki były drewniane.


Wystawa w "kawałkach" będzie prezentowana w różnych miejscach na Popowicach. Może traficie na poniższe zdjęcie z roku 1999. Obok niego z prawej strony jest zdjęcie z roku 2019. Oba zdjęcia były zrobione w kwietniu, gdy była Wielkanoc. Czy widzicie jak drzewa urosły?


Dwa pierwsze etapy projektu Popofoto były już wcześniej. Dzisiaj był finał. Komu to wszystko Popowice zawdzięczają? Oczywiście grupie Moje Popo, która od 9 maja 2019 jest już stowarzyszeniem. Gratulujemy!

Więcej zdjęć jest na Facebooku, kliknijcie: Moje Popo - Facebook.

Moje Popo wygrało konkurs na mikrogranty, zorganizowany przez Strefę Kultury Wrocław. "Popofoto" to pierwszy mikrogrant realizowany na Popowicach,
Kłopot polega na tym, że mikrogranty muszą być realizowane na terenach, które należą do miasta. Na Popowicach takim terenem jest tylko Polana Popowicka - reszta Popowic należy do SM Popowice. Podobne ograniczenia dotyczą projektów WBO.

Moje Popo zgłosiło w tym roku do WBO projekt nr 55 "Popo energia",

Chodzi o oświetlenie Polany i Parku Popowickiego. Projekt jest na etapie weryfikacji. Głosowanie będzie we wrześniu.

Transfer wydruku na koszulkę. Trzeba mieć: koszulkę, zdjęcie (wydruk z drukarki laserowej), nożyczki, łyżkę, papier klejący, kawałek folii, patyczki do uszu i jakieś płyn do transferu wydruku na koszulkę (aceton). Organizatorzy zapewnili uczestnikom te wszystkie materiały. Co dalej trzeba robić, dowiedzie się z tego filmu:


Warsztaty prowadziła specjalistka od "transferu" - jest na drugim zdjęciu powyżej. Na pierwszym zdjęciu są dwie osoby z Moje Popo.

Uwaga. Wirtualna Kultura zrezygnowała z transferu wydruku krasnala Popowicjusza, bo nie było koszulki w jej rozmiarze. Mimo to z udziału w warsztatach była bardzo zadowolona. Znowu się czegoś nauczyła. Popowicjusza możecie zobaczyć tutaj:
Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Dziękujemy za szczegółową relację!
  Pozdrawiamy serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Irena ze Szczepina2 czerwca 2019 12:18

  Krystynko!Ależ dużo ciekawych informacji. Krasnal Popowicjusz- to doskonały pomysł! Szczepin graniczy z Popowicami, bardzo lubimy spacerować lub jeździć na rowerze po Polanie i Parku Popowickim. Głosujmy we wrześniu za wykonaniem oświetlenia tego pięknego terenu. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Irenko, wsparcie Popowic przez sąsiedni Szczepin to świetny pomysł.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń