niedziela, 30 czerwca 2019

Tuzin Parasolek w Książu i Świdnicy

Tuzin Parasolek (nie wiadomo, czy był jakiś parasol) wybrało się 29 czerwca 2019 na wycieczkę razem z Klubem Seniora Polanowice - Poświętne - Ligota oraz Klubem Seniora Świniary,


Celem był Zamek Książ, Palmiarnia i Kościół Pokoju w Świdnicy - bardzo dobrze znane Wirtualnej Kulturze:

Basia ze Swojczyc była na sobotniej wycieczce - przysłała zdjęcia i krótką relację (kliknijcie na zdjęcia):

"W Świdnicy oglądaliśmy "Kościół Pokoju"  wpisany na listę zabytków  Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To największa drewniana barokowa świątynia na świecie! Jego historia toczy się od 1657 roku, czyli od ponad 350 lat. Ta ewangelicka świątynia to znamienity przykład architektury szachulcowej, charakteryzującej się białymi ścianami poprzecinanymi ciemnymi belkami. Zdjęcie z lawendą to miejsce przy kościele koło małego muzeum i uroczej kawiarenki."


Wirtualna Kultura zna Zamek Książ od ponad 60 lat w śniegu i różach, deszczu i słońcu. Jak przez mgłę pamięta pierwszą szkolną wycieczkę z Nowej Rudy do Książa w latach pięćdziesiątych. Cieszy się, że Książ piękniej i stale przyciąga turystów. W roku 2018 otwarto nową trasę podziemną. Radio Wrocław się chwali, że pierwsze pokazało trasę całemu światu. Trasa ma pół kilometra długości i biegnie 50 metrów pod ziemią:

Dla tych, którzy ewangelicko-augsburskiego Kościoła Pokoju w Świdnicy nie znają, mam dobrą wiadomość. W najbliższą sobotę Jadzia i Irek Spychalscy "Wycieczki dla każdego" organizują wycieczkę tematyczną szlakiem trzech wyznań: Krzeszów-Świdnica-Sokołowsko. W Sokołowsku jest piękna nieduża cerkiew dla wyznawców prawosławia. Krzeszów, wiadomo, to prawdziwa perła. Koszt 90 zł. Wyjazd 6 lipca, godz. 8 rano, koło sklepu "Bodzio" przy ul. Milenijnej (stacja benzynowa). Powrót o godz. 19. Wycieczka do Książa (w tym podziemna trasa), Palmiarni i Wałbrzycha (centrum nauki i sztuki Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany) będzie 16 listopada,

Rejestracja: Jadwiga Spychalska 606 630 459.

Uwaga. Więcej zdjęć, które przysłała Basia, jest w Galerii, kliknijcie: Galeria zdjęć.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Dziękuję; znam te wszystkie cudne miejsca, szczególnie Książ (idealny na spleen i inne smuteczki) i chętnie bym zabrała się z grupą 6 lipca ale niestety nie mogę odmówić udziału w konkurencyjnej imprezie w tym samym czasie; Mam nadzieję, że nic straconego i zabiorę się następnym razem korzystając z podanych namiarów na PP Spychalskich - chyba mogę je wykorzystać?? Dzięki;pozdrawiam Alicja P.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na wycieczce było fantastycznie, było ciepło (nie gorąco) a autobus miał klimę. Obejrzałam "perełki" architektury w Świdnicy i Książu w bardzo miłej atmosferze i przyjaznym towarzystwie. Nie było pośpiechu, nikt się nie zgubił i było dużo czasu na kawę i na lody.
    Pozdrawiam wycieczkowiczów Basia

    OdpowiedzUsuń