niedziela, 23 czerwca 2019

Jazz w Rynku, a swing na Ołbinie

Godzina 18:30 to najlepsza pora w lecie, żeby wyprowadzić psa na spacer. Wirtualna Kultura psa nie ma, więc sama siebie na spacer aż do Rynku wyprowadziła. A w Rynku niespodzianka:  Old Jazz Days, szósta edycja:

Prawdziwi old jazzmani przechwalali się na scenie, ile to oni lat mają. Najstarszy był chyba perkusista - lat 79. Dzięki temu, że mieli tyle lat ile mieli, Wirtualna Kultura mogła podrygiwać w takt znanych jej utworów swingowych. O ile się nie myli, był to zespół Sami Swoi Orchestra, który działa ponad 50 lat,Przy okazji poznała historię piosenki "What a wonderful world", którą w roku 2001 wybrano jako jedną z dziesięciu najpiękniejszych na świecie. Słuchała jej z przyjemnością. Podobno Amstrong nie chciał tej piosenki śpiewać i musieli go namawiać. Niestety Wirtualnej Kulturze nie udało się znaleźć potwierdzenia:


Koncert trwał od godziny 16 do 21. Jego organizatorem było Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne, a  koncert prowadziła jego przewodnicząca  Maria Zawartko, kobieta wielu działań:
Wirtualna Kultura bardzo się ucieszyła, gdy Marię Zawartko zobaczyła, bo zna jej działalność charytatywną.

Podrygiwanie w jazzowym rytmie przyda się Wirtualnej Kulturze, bo w niedzielę, 30 czerwca o godz. 16, w Parku im. Tołpy na Ołbinie będzie finałowa potańcówka w rytmie swingowym. Żółty Parasol zachęca do ubrania się w strój nawiązujący do dwudziestolecia międzywojennego.

Wrocław muzyką żyje, kliknijcie: Muzyczne koncerty we Wrocławiu

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz