poniedziałek, 6 stycznia 2020

Kilka kulturalnych propozycji

Czy ktoś z Was wie, co oznacza słowo "macondo". Wikipedia twierdzi, że to jest fikcyjna wioska, wymyślona przez Gabriela Marqueza na potrzeby jego utworów:
Wirtualna Kultura odkryła Macondo we Wrocławiu, ale jeszcze tam nie była:
W Macondo na Pomorskiej dzieją się ciekawe rzeczy:

Już 9 lutego o godz. 18 w Narodowym Forum Muzyki będzie biletowany Koncert Charytatywny na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej:
Będzie licytacja wyjątkowych dzieł sztuki i niepowtarzalnych wrażeń, jakie można sobie zafundować, licytując lot samolotem, indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z Prezesem Radosławem Ratajszczakiem, czy też książkę z wpisem Noblistki Olgi Tokarczuk.

W przerwie koncertu dla chętnych czekać będzie loteria charytatywna, w której co drugi los wygrywa. Można będzie wylosować między innymi jedną z książek Marka Krajewskiego z wpisem autora.

Motywy z książek Marka Krajewskiego były inspiracją dla autorów czarnej burleski Mock, której premiera była w październiku 2019 w Capitolu. Muzyka z Mocka oczarowała Wirtualną Kulturę - może o tym napisze na blogu:
Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Macondo, Krysiu, to magiczna miejscowość z pięknej powieści pt. "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza. Warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkańcy tej wsi mieli świetny sposób na ogarniającą ich utratę pamięci. M. in. na obrzeżu wsi postawili tablicę z pewną wiadomością. Nie zdradzę, z jaką (trzeba sięgnąć do Marqueza :-)).
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, czy Ty masz "Sto lat samotności" na półce w domu?

   Krystyna

   Usuń