czwartek, 9 stycznia 2020

Propozycje wybrane przez Wirtualną Kulturę


💟Stowarzyszenie Żółty Parasol i Kolektyw Kobietostan organizują 25 i 26 stycznia 2020, godz. 11-18, dwudniowe warsztaty dla kobiet w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Ołbin przy ulicy Prusa 37-39 (wejście od ulicy Wyszyńskiego):


Warsztaty poprowadzi Agnieszka Bresler, kliknijcie: Niesamowita Agnieszka Bresler (wpis na blogu), w asyście Anny Skubik (Stowarzyszenie Kultura Oświata Teatr).Wstęp wolny – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy:

rezerwacja@zoltyparasol.org 

Będzie można mruczeć, śpiewać, itd. Warsztaty zostały zbudowane w oparciu o trzy elementy:
  • Budzenie Ciała – proste ćwiczenia fizyczne z elementami rozciągań, jogi, tańca i zabawy w celu rozluźnienia ciała i uwalniania jego ekspresji. Łączenie się z naturalnym oddechem, odkrywanie stabilnego, głębokiego oddechu jako podstawy do późniejszej pracy z dźwiękiem.
  • Budzenie Umysłu – Budowanie świadomości własnego głosu, jego obecności w ciele i w oddechu, poprzez wykorzystanie prostych ćwiczeń relaksacyjnych.
  • Budzenie Głosu – Stopniowe zmniejszanie mentalnych i fizycznych blokad wokalnych poprzez dalsze uwalnianie oddechu i późniejsze wokalizacje, harmonizacje, improwizacje dźwiękowe i wreszcie śpiew; w celu poznania, otwarcia i zaakceptowania własnego głosu.
Uczestniczki warsztatów są proszone o przygotowanie krótkiego fragmentu wybranej pieśni/piosenki/kołysanki do wykorzystania w trakcie zajęć.


💢Muzeum Pana Tadeusza w Rynku pełni ważną rolę edukacyjną. Regina Kulig-Posłuszny poprowadzi warsztaty z haftu zaangażowanego 6 lutego (czwartek), godz.17. "Haft zaangażowany” to jeden z nurtów sztuki współczesnej społecznie zaangażowanej. Uczestnicy warsztatów poznają sylwetki artystów, którzy w swoich działaniach sięgają do technik tkackich, i stworzą własne „zaangażowane makatki”. Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy: gabinetliteracki@ossolineum.pl

💞W Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej będzie można obejrzeć spektakl w reżyserii Agaty Skowrońskiej, będący adaptacją „Rozmów z katem” stworzoną na potrzeby wystawy „Kazimierz Moczarski – życiorys obowiązkowy" w następujących terminach: 12 stycznia (godz. 15), 14 stycznia (godz. 10:15 i 12:00), 18 stycznia (godz. 17), 26 stycznia (godz. 10:15). Bilet indywidualny 5 zł. Spektakl rozgrywa się w przestrzeni ekspozycji.


💖 Propozycje Wrocławskiego Centrum Seniora (WCS) na styczeń, w tym program Dni Babci i Dziadka,


Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz