środa, 15 stycznia 2020

Tradycja nade wszystko


Serce rośnie, że we Wrocławiu nie ginie tradycja kolędowania. Mimo że święta mamy już za sobą, okazji do śpiewania i słuchania kolęd nie brakuje - sezon na kolędy jeszcze nie skończył się.

W sobotę, 18 stycznia, o godzinie 17 w Klubie pod Kolumnami przy placu Św. Macieja wystąpi niewidomy śpiewak Armand Perykietko (bas-baryton). Wstęp wolny. Będzie to wieczór kolęd i nie tylko, bo spotkanie poprowadzi poetka Halina Kuropatnicka-Salamon.
W sobotę, 18 stycznia, o godzinie 16 w Bibliotece Turystycznej przy ulicy Szewskiej 78 wystąpi Chór Kameralny Ostinato.
Chór działa przy Radzie Osiedla Ołbin od roku 2011:
Od 2014 roku jest organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Chórów Osiedlowych. Jest to jedyna taka impreza w Polsce. Wirtualna Kultura była na występach Ostinato i chętnie jego koncerty poleca,

W niedzielę, 19 stycznia, o godz. 16 w Centrum Aktywności Lokalnej na Ołbinie przy ulicy Wyszyńskiego 75 A, prowadzonym przez Stowarzyszenie Żółty Parasol, będzie sąsiedzkie kolędowanie:
Wspólne śpiewanie kolęd poprowadzi aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Jerzy Gronowski. Koniecznie przyjdziecie - będzie to dodatkowa okazja, żeby zobaczyć, co się zmieniło w siedzibie Żółtego Parasola (kliknijcie na dwa pierwsze zdjęcia).

W grudniu też było bardzo dużo okazji do śpiewania i słuchania kolęd,
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: