środa, 1 stycznia 2020

Wyniki rankingu 2019


Wirtualna Kultura w końcu się doczekała rankingu swoich felietonów, opublikowanych w Gazecie Senior w roku 2019 i jest za to bardzo wdzięczna. Opinia przyszła 30 grudnia 2019 prosto z samego Krakowa od Iwony. Oto ranking Iwony:
 1. "Widok z okna" - za umiejętne włączenie wątku osobistego.
 2. "Seniorka na festiwalu reportażu. MiedziankaFest 2019" - dla mnie ciekawe było "Prawo Jante" (nic o tym nie wiedziałam) i "Gonzo" (nie wiedziałam, że ten rodzaj reportażu ma taką nazwę).
 3. "Zrozumieć krew. Historyczno - literackie fascynacje" - za przybliżenie sylwetki prof. Urszuli Glensk - i jej książek - poprzez swobodny opis spotkań z autorką nominowanej do nagrody "Nike" książki "Hirszfeldowie. Zrozumieć krew" oraz nagrodzonej książki "Historia słabych. Reportaż i życie w Dwudziestoleciu (1918-1939).

Wirtualna Kultura nie potrafiła sama rankingu ułożyć. To, co jest ciekawe dla autora, nie musi być ciekawe dla czytelnika. Ola i Majka zastanawiały się nad rankingiem, ale chodziło im o najlepszy artykuł (felieton), a nie o najciekawszy, jak tego oczekiwała Wirtualna Kultura. Ola tajemniczo i wieloznacznie stwierdziła w komentarzu, że:

"Każdy Twój felieton, Krysiu, wtedy, gdy go czytam, jest najlepszy!"

Natomiast Majka napisała w komentarzu:

"Prosiłaś w poprzednim, aby wytypować najlepszy. Nie wiem czy ktoś to zrobił. Ja myślałam o tym i uczciwie mówię: nie da się takiej segregacji poczynić. Każdy z Twoich artykułów ma swój ciężar gatunkowy i swoją wartość. Tak ja sądzę, a każdy ma swój punkt widzenia i inne odniesienia, dlatego zaznaczyłam, że to tylko mój punkt widzenia."

Brak rankingu jest też rankingiem. Zatem, wielkie dzięki, Olu i Majko. A co Wy, Drodzy Czytelnicy, myślicie o rankingu? Może jeszcze napiszecie!

Przypomnienie, kliknijcie: Ranking 2019 (wpis na blogu):
 1. Zrozumieć krew. Historyczno-literackie fascynacje, kliknijcie: Gazeta Senior, styczeń 2019, str. 12,
 2. Dlaczego kobiety nie wymyśliły żarówki?, kliknijcie: Gazeta Senior, luty 2019, str.12,
 3. Miłość, matematyka i kasztany, kliknijcie: Gazeta Senior, czerwiec 2019, str. 20,
 4. Widok z okna, kliknijcie: Gazeta Senior, sierpień 2019, str. 22,
 5. Warsztatoholizm senioralny, kliknijcie: Gazeta Senior, wrzesień 2019, str. 12,
 6. O czym seniorki nie rozmawiają przy kawie?, kliknijcie: Gazeta Senior, październik 2019, str. 17,
 7. Seniorka na festiwalu reportażu. MiedziankaFest 2019, kliknijcie: Gazeta Senior, listopad 2019, str. 24.

Wirtualna Kultura zna Iwonę od dawna. Kiedyś była z Nią w Druskiennikach. Rozmarzyła się, wspominając uzdrowisko sprzed lat nad dzikim Niemnem. Teraz dotarł tam XXI wiek: Aquapark, kolejka linowa nad rzeką, SPA. Zupełnie inny świat, dawny czar prysł. Szkoda.

Uwaga. Wpis zdobią choinki z jednego z centrów handlowych. Wirtualna Kultura lubi choinki fotografować.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Zapraszam na CODZIENNE ROZMOWY POLAKÓW z 7 kontynentów ( darmowe, audiowizualne bo wszyscy widzą każdego uczestnika i wszyscy rozmawiają bo mikrofon wędruje dookoła wirtualnego stołu do każdego na czas po 2-3 minuty, zdalnie i darmowo każdy przychodzi używając swojej komórki telefonicznej lub swojego komputera z zainstalowanym darmowym programem SKYPE, zawsze po godz. 20.30 w SKYPE u: Henryk Swol
  lub lepiej około godz. 22.00 (polskiego czasu) w grupie CODZIENNE ROZMOWY POLAKÓW Z 7 KONTYNENTÓW ( o tej porze poranek w Australii i popołudnie w USA i Kanadzie)
  Zdrówka i pomyślności życzę !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wirtualna Kultura dostała mail, w którym Agnieszka napisała:

  "A z Gazety Senior najbardziej utkwił mi w pamięci artykuł dot. warsztatoholizmu i warsztatów z Eweliną Seklecką. Przy okazji - jeśli marzenie o jeździe na rowerze jeszcze nie miało okazji się spełnić - zapraszam na wspólną przejażdżkę jak tylko zrobi się nieco cieplej :)?"

  To bardzo miła propozycja. Wirtualna Kultura roweru nie ma - skorzysta z rowerów miejskich.

  OdpowiedzUsuń