piątek, 17 stycznia 2020

Wrocławska Wszechnica Mediacji "Źródło"

Wrocławska Wszechnica Mediacji "Źródło" to pomysł, który zrodził się w Domu Mediacji. Wirtualna Kultura dowiedziała się o tym w dniu Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2020, na noworocznym spotkaniu mediatorów i osób z nimi zaprzyjaźnionych.

Na spotkanie zaprosiła ją Grażyna Lange, wiceprzewodnicząca Wrocławskiej Rady Seniorów, którą poznała w listopadzie 2019 w Piwnicy pod Sowami:

Jak mówi Jerzy Śliwa, "szef" mediatorów, to Grażyna Lange wymyśliła Wszechnicę i jej nazwę. Poniżej są zdjęcia ze spotkaniu w Domu Mediacji (kliknijcie na zdjęcia).


Skutki ciągu przypadkowych spotkań Wirtualnej Kultury z ludźmi mediacji będzie można poznać już 23 stycznia (czwartek) o godzinie 17 w Domu Mediacji przy ulicy Gen. Kutrzeby 5 na Ołtaszynie. Wirtualna Kultura poprowadzi tam główny punkt spotkania inaugurującego Wrocławską Wszechnicę Mediacji "Źródło":

Wspomnienia i dyskusja o Salonie Profesora Józefa Dudka z udziałem gości specjalnych: prof. dr hab. Urszuli Glensk z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. dr hab. Jolanty Ługowskiej z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wirtualna Kultura znała Józefa Dudka ponad 40 lat i bywała w Jego Salonie. To tam poznała Urszulę Glensk i Jolantę Ługowską, które były gośćmi specjalnymi Salonu. Nic więc dziwnego, że zostały zaproszone do Domu Mediacji. Obie były też w Żółtym Parasolu:
Wirtualna Kultura pisała o przeszłości i teraźniejszości Salonu Profesora Józefa Dudka na blogu Stowarzyszenia Popowiczanie w roku 2016:

Uczestnicy noworocznego spotkania w Domu Mediacji mówili, co ciekawego (ważnego) wydarzyło się w ich życiu w roku 2019 i snuli plany na rok 2020. Przy kawie i ciasteczkach dyskutowano i śpiewano kolędy. Taka forma spotkania spodobała się Wirtualnej Kulturze. Największe wrażenie zrobiła na niej wigilijna (autentyczna) opowieść Grażyny Lange. Możecie ją znaleźć na Facebooku Domu Mediacji:

Wirtualna Kultura:
  • opowiadała o Żółtym Parasolu, blogu Wirtualna Kultura 60+, GDSach i o wrocławskich seniorach,
  • sugerowała, że powinno się zachęcać ich do udziału w wydarzeniach adresowanych do wszystkich, a nie tylko im dedykowanych,
  • ubolewała, że seniorzy - mężczyźni nie są tak aktywni jak seniorki, 
  • zazdrościła starym dzielnicom Wrocławia, że mają warunki do integracji, 
  • nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, co by zrobiła, gdyby została prezydentem Wrocławia,
  • zastanawiała się (marzyła?), czy kobiety mogą zmienić świat na lepszy. 
Na spotkaniu dostała "Wrocławski śpiewnik kolęd" wydany przez  Wrocławskie Centrum Seniora (kliknijcie na pierwsze zdjęcie powyżej).

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz