wtorek, 23 marca 2021

Miłego słuchania czy oglądania?

Czy jest obok Was ktoś, kto Wam życzy "miłych snów"? A może życzy Wam czegoś innego? Niedawno Wirtualna Kultura życzyła Ance "od rymowanki", sąsiadce "zza ściany", "miłego słuchania", bo Anka odkryła uroki słuchania przed snem książek, czytanych w internecie przez znakomitych polskich aktorów. Audiobooki są coraz bardziej popularne.

Jaka to wygoda! Nie są potrzebne okulary. Można słuchać na leżąco - w przeciwieństwie do zabronionego czytania na leżąco. Tablet można zabrać do kuchni i słuchać Andrzeja Chyry lub Macieja Stuhra w trakcie obierania ziemniaków. Jakie miłe towarzystwo! 

Można "powybierać" - niektóre książki są nagrane w kilku wersjach przez jednego lub kilku aktorów-lektorów. Tak jest, na przykład, z Mistrzem i Małgorzatą  Michaiła Bułhakowa. Oto jedna z wersji, czytają Magdalena Różczka, Andrzej Chyra, Krzysztof Wakuliński:


Wirtualna Kultura próbuje teraz jednocześnie pisać na blogu i słuchać książki Bułhakowa. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ona była w roku 2014 na Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Muzycznym Capitol. Siedziała daleko na balkonie i  niewiele ze spektaklu zapamiętała:

Przed snem posłucha czegoś dla dorosłych-dzieci:


Chyba za dobrze się nam powodzi. Możemy słuchać, oglądać, czytać, pisać. Którą formę najbardziej lubicie? Wirtualna Kultura śledzi liczby kliknięć na wpisy:

Co zwycięży - słuchanie czy oglądanie?

Na  blogu "Popowiczanie" możecie przeczytać taką niedokończoną rymowankę Anki:

Spacer z Daną

Piąty marca. Popowiczanek pięć
wyraziło spacerowania chęć.
Dana w cicerone roli
poprowadziła nas powoli:
Millenijną w kierunku mostu,
- Patrzcie, żółte krokusy rosną! -
alejami Parku Zachodniego
aż do wału nadodrzańskiego.

O innych koleżankach Wirtualnej Kultury z byłego stowarzyszenia "Popowiczanie" możecie poczytać tutaj (kliknijcie): Imieniny, imieniny, imieniny.

Uwaga. Wpis zdobią zdjęcia, które Wirtualna Kultura skopiowała z konta Ilony Zakowicz na Facebooku, oczywiście za jej zgodą.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Wirtualna Kultura powinna eksportowac swoj humor! A juz nie mowie o Kulturze ktora Nam za darmo karmi! BRAVISSIMO

    OdpowiedzUsuń