czwartek, 4 marca 2021

Cztery, trzy, dwa, jeden i może pięć?

Tej szczególnej daty nie można przegapić: 4 marca 2021, czyli 4. 03. 21, co pisząc w skrócie daje nam: 4.3.21. To Zosia zwróciła uwagę Wirtualnej Kultury na ten szczególny dzień w kalendarzu. Nic dziwnego, że od samego rana Wirtualną Kulturę prześladują liczby. 

Najpierw pojawiła się liczba cztery w tytule wystawy "Every Truth has Four Corners, Art from Berlin" prac z kolekcji Volkera Diehla, która zostanie otwarta 19 marca 2021 w OP ENHEIM, pl. Solny. Wernisaż jest 19 marca o godz. 18:30, a wystawa będzie trwała do 9 maja 2021. 

W mailu z OP ENHEIM Wirtualna Kultura przeczytała:

"Już 19 marca w OP ENHEIM, otwarta zostanie wystawa, w ramach której będzie można zobaczyć wybór prac z liczącej ponad 1000 obiektów kolekcji sztuki współczesnej oraz spotkać się z wybitnym kolekcjonerem, współtwórcą międzynarodowych targów Art Forum Berlin.

Kuratorem wystawy jest Mark Gisbourne, jeden z najbardziej uznanych i szanowanych kuratorów i historyków sztuki w Europie. Urodzony w Wielkiej Brytanii, wykształcony w Rzymie, a obecnie mieszkający w Berlinie. Na potrzebę prezentacji prac z kolekcji Volkera Diehla, zbudował koncepcję wystawy, na którą złożą się cztery tematy, pozwalające na ujęcie obiektów w szerokiej perspektywie.

W OP ENHEIM zobaczymy prace takich artystów i artystek, jak m. in. Ritzi & Peter Jacobi, Tomoko Takahashi, AES+F, Carmen Calvo, Christian Megert, Blue Noses czy Jhonny Cineus
."

Tytuł wystawy "Every Truth has Four Corners" jest bardzo intrygujący.  Każda prawda ma cztery rogi (kąty)? Wirtualna Kultura nie myślała, że prawda może być tak kanciasta. Będzie musiała śledzić aktualności w OP ENHEIM - może coś się wyjaśni:


Liczba pięć pojawiła się blogu  EPALE we wpisie Niny Woderskiej:
Jest ona m.in. ambasadorką elektronicznej platformy EPALE i będzie poprowadzić zajęcia na Psychogerontologii - studiach podyplomowych realizowanych na Uniwersytecie Wrocławskim. W ten sposób dołączyła do zespołu Bogny Bartosz, w którym już jest Ilona Zakowicz:
Seniorzy z Żółtego Parasola już Ninę poznali, bo byli z nią w pokoju zagadek:

Metody edukacji osób dorosłych bardzo interesują Wirtualną Kulturę. Ona nawet jest gotowa posłużyć jako "eksponat", na którym można je ćwiczyć. Na razie próbuje  zgłębić pięć rad dla edukatorów dorosłych, podanych w wyżej cytowanym wpisie Niny Woderskiej na blogu EPALE. Oto one:
 1. Pamiętaj nie jesteś za stary (a)!
 2. Zażywaj pigułki ... wiedzy!
 3. Daj się poznać!
 4. Nie daj się zamknąć w bańce!
 5. Nawiąż relacje!
Wirtualna Kultura jest teraz na etapie wyjaśniania roli wykrzykników. Może jeszcze raz klikniecie w link: Pięć rad dla edukatorów dorosłych i spróbujecie sami to wyjaśnić.

Kiedyś nie potrafiła rozszyfrować skrótu EPALE i napisała o tym we wpisie na blogu Popowiczanie:
Anonimowa czytelniczka pomogła jej i podpowiedziała w komentarzu, że to jest skrót od The Electronic Platform for Adult Learning in Europe. Teraz wszystko jest jasne.

Uwaga. Liczba sześć nie pojawiła się dzisiaj w życiu Wirtualnej Kultury. Za to była liczba siedem - tyle wiosennych zdjęć przysłał Andrzej. Na razie wpis zdobią tylko cztery z nich.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

4 komentarze:

 1. ciekawa była też data 1 i 12 lutego 1.2.21 oraz 12.2.21

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowe wystawy ... powiew wiosny ... serce się raduje :)
  Ja tez lubię symetrie:) stosuje czasami w fotografii!
  Pozdrawiam Halinka

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy czytaniu blogu Wirtualnej Kultury nasze neurony sie rozmnazaja jak cyfry. Nic dziwnego mamy doczynienie z matematyczka mimo slale mi sie ktos pyta gdzie ona studiowala polonistyke!

  OdpowiedzUsuń