środa, 3 marca 2021

Zdrowie masz tylko jedno

Gazeta Senior na swojej platformie internetowej omawia główne zmiany w programie Leki 75+,
Bezpłatne leki dla seniorów mogą przepisywać lekarze rodzinni, a od stycznia 2021 r. również specjaliści oraz lekarze i uprawnione pielęgniarki w szpitalach. 

Na oficjalnej stronie internetowej programu Leki 75+ można pobrać aktualną listę darmowych leków dla seniorów 75+, 

Ministerstwo Zdrowia wpisało na listę bezpłatnych leków 105 nowych, w tym 27 zawierających nieobecne do tej pory na tej liście substancje czynne. Obecnie lista obejmuje 2147 leków. 


Tabletki nie są lekiem na wszystko. Wirtualnej Kulturze czasami się wydaje, że w swoich kalkulacjach, związanych ze zdrowiem, powinna uwzględnić gimnastykę. Na Facebooku oczarowały ją krótkie migawki filmowe pod hasłem "Zdrowe plecy". Młodzi, wysportowani mężczyźni pokazują super ćwiczenia. Nic tylko razem z nimi ćwiczyć. 

Okazało się, że "Zdrowe plecy" mają swoją stronę internetową. Każdy może tam znaleźć coś zdrowego dla siebie,
Może poradzicie Wirtualnej Kulturze, co powinna wybrać z bogatej oferty "Zdrowych pleców".


Wirtualna Kultura przyjęła już pierwszą dawkę szczepionki Moderna przeciw COVID-19. Dlatego nie może wypełnić anonimowej ankiety opublikowanej przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (Zakład Medycyny Środowiskowej):
bo dotyczy ona nastawienia do szczepionek przeciwko COVID-19 osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pisze o tym na swoich stronach:

W grudniu 2020 na stronach ministerstwa napisano o inicjatywie naukowców na rzecz dostarczenia rzetelnej informacji dotyczącej szczepień przeciw COVID-19, bezpieczeństwa i stosowanych technologii:
Miesiąc temu ukazała się nowa (druga) wersją tzw. Białej Księgi na temat szczepień:
Zaktualizowana wersja publikacji przybliża temat szczepionek wektorowych, zasadę działania adenowirusów oraz wyjaśnia różnice między szczepionkami wektorowymi, a tymi opartymi o RNA.

Kliknijcie na zdjęcia, które Wirtualna Kultura zrobiła dzisiaj w Parku Zachodnim. To już jest wiosna.

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Irena ze Szczepina3 marca 2021 09:08

  Dzień dobry nasza kochana Wirtualna Kulturo! Bardzo, bardzo, bardzo ważny temat - zdrowie, leki i nastawienie Polaków do różnych szczepionek przeciw COVID-19.Ważna jest rzetelna informacja dotycząca szczepień, stosowanych technologii i bezpieczeństwa. Kolejny raz pomagasz nam zapoznać się z rodzajami i różnicami między szczepionkami. No i ta WIOSNA - Twoje zdjęcia z Parku Zachodniego bardzo piękne.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podzielam opinie p Ireny.Poruszyłaś bardzo ważne tematy.A jakie ćwiczenia wybierasz i czy będziesz ćwiczyła? Baca

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pozyteczny WPIS. Podziekowania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy artykul;)Daje duzo do myslenia.Pozdrawiamy Wirtualna Kulture

  OdpowiedzUsuń