poniedziałek, 29 marca 2021

Znalezione po latach

Wirtualna Kultura z zadowoleniem przeskakuje z teatru do teatru na YouTube i porównuje spektakle. Festiwal online spodobał się jej,
Przy okazji trafiła na rozmowę z Jerzym Stuhrem o twórczości Różewicza. Ile trzeba czasu i wysiłku, żeby zrozumieć "Na czworakach" Różewicza. Zanim zdecydujecie się na ponowne obejrzenie spektaklu, koniecznie zobaczcie, co Stuhr mówi - on napisał dwie prace dyplomowe o twórczości Różewicza

Jakoś w tym roku Wirtualna Kultura nie myśli o świętach. Czy rzeczywiście będzie Wielkanoc? Jeśli tak, to wypada zrobić porządki. Z tego powodu Wirtualna Kultura zajrzała do drugiego rzędu książek na półce i odkryła zapomniane "Listy do Mileny" Franza Kafki, wydane w roku 1969. 

Uśmiechnęła się po przeczytaniu w "Listach do Mileny":

Dopiero przez panią K. dowiaduję się, że książki przewędrowały z nocnego stolika na biurko. Należałoby mnie przedtem zapytać, czy godzę się na to przesiedlenie. Byłbym powiedział: nie!

Niestety nie pamięta, czy pół wieku temu też się uśmiechnęła. Na pewno nie pomyślała wtedy, że ma szczęście, że żaden autor nie pytał jej, gdzie leżą jego książki, nawet Mariusz Szczygieł, bo on urodził się dopiero w roku 1966. Co by było, gdyby powiedziała, że w drugim rzędzie? Jak myślicie?

Może znajdziecie czas, by posłuchać radiowego słuchowiska "Proces" Franza Kafki:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz