środa, 17 marca 2021

Dieta długowieczności

Wirtualna Kultura nie ukrywa, że rok temu zaczęła chudnąć bez żadnej diety cud, a teraz wróciła do swojej ulubionej wagi 64 kg. Chudła z tęsknoty za warsztatami na żywo. Powody tycia są bardziej skomplikowane, więc pominie jej milczeniem. Jedno jest pewne - tycie na ogół nie wynika z prawidłowego odżywiania, a Wirtualna Kultura ma duże braki w wiedzy o tym, co jest zdrowe a co nie. Teraz ma szanse na stanie się "ekspertką od żywienia", czyli dietetyczką, bo znalazła w internecie kopalnie wiedzy:

SGGW to Szkoła Gówna Gospodarstwa Wiejskiego. 19 marca na kanale YouTube SGGW pojawi się wykład, czy istnieje idealna dieta odchudzająca:

Wirtualna Kultura przeczytała też kilka mądrych artykułów i potrzebuje teraz czasu na uporządkowanie wiedzy, bo się jej pokręciło - czy to przekroczenie normy tłuszczu wydłuża życie czy zwiększenie błonnika. Ona ma teraz do wyboru albo przyspieszony kurs "Jak zdrowo żyć mimo 75+" lub dalsze prowadzenie bloga, co ze zdrowym trybem życia nie ma nic wspólnego, bo zajmuje bardzo dużo czasu.

Sytuację komplikuje fakt, że to, jak się odżywiamy, zależy m.in od tego, czy jesteśmy skowronkiem czy sową. Który typ powinien od czasu do czasu zastosować głodówki pod kontrolą lekarza? Może oba? Nie ulega wątpliwości, że warto się wziąć za siebie.

Koenzym Q10, piramida śródziemnomorska, witamina B12, magnez, D3, Omega 3,  statyny, metformina, lekkie niedojadanie, post nocny, białko roślinne, 6 porcji dziennie, zielona herbata do godz. 17, odżywianie zdrowych bakterii w  jelitach, zielone warzywa. ruch 100-150 minut dziennie,, ... O tym wszystkim mówi w bardzo ciekawym wykładzie profesor Ewa Stachowska "Co jeść by się wolniej starzeć":

Koniecznie kliknijcie. Rewelacja! Ten wykład to drogowskaz, co trzeba dalej się dowiedzieć. Na przykład,
Z  powyższej wyliczanki najbardziej zaskoczyła Wirtualną Kulturę informacja, że koenzym Q10 się je. Ona myślała, że to jest tylko składnik kremów do twarzy.

Dodatek. Stary wpis na blogu Popowiczanie:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. bardzo ciekawy przepis na długowieczność. Jeśli zastanawiacie się nad innymi metodami na długie życie przeczytajcie artykuły dostępne na stronie https://dlugowiecznosc.org/.

    OdpowiedzUsuń